Sokaklardaki minicik eller!

Gaziantepsporlu futbolcular sahaya üzerinde "Eliniz elimizde olsun / Sokakta yaşayan ve çalışan çocuklar" ibaresi yazılı bez afişle çıktı. Bu pankart tribünlerden uzun süre alkış aldı.

  • Gaziantepsporlu futbolcular sahaya üzerinde "Eliniz elimizde olsun / Sokakta yaşayan ve çalışan çocuklar" ibaresi yazılı bez afişle çıktı. Bu pankart tribünlerden uzun süre alkış aldı. Serin havada yapılan maçı, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Wolf Ruthard Born da izledi.
  • Sergen Yalçın, takım arkadaşlarına, otelde bir konuşma yaparak, "Gaziantepspor'u en son yendiğimiz takımın kadrosundan bir ben kaldım. Burada, 12 yıl sonra kazanırsak beni çok mutlu edersiniz. Çünkü o mutluluğu ikinci kez yaşamak istiyorum" dedi. Arkadaşları da, "Merak etme kaptan" diye tempo tuttu.
  • Gaziantepspor'un başarılı savunma oyuncusu İbrahim Toraman'ı transfer etmek isteyen Beşiktaş yönetimi, Celal Doğan'a konuyu açtılar ama tecrübeli başkandan, "Şimdi değil. Zamanı gelince uzun uzun konuşuruz" yanıtını aldılar. Kırmızı-Siyahlıların, İbrahim'e karşılık Ahmet Hassan'ı isteyeceği ileri sürüldü.
  • Karşılaşmaya, futbolseverler yoğun ilgi gösterdi. Biletler, maçın başlamasına bir saat kala tükendi ve kapılar kapatıldı. 5 bin Beşiktaşlı taraftar, karşılaşmada takımlarını yanlız bırakmadı. Karşılaşmada, Basın Trübünü ve saha içinde 100'ü aşkın basın mensubu görev yaptı.
  • Karşılaşma nedeniyle Gaziantep polisi stat içinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Taraftarlar stada, üzerleri didik didik aranarak alındı, futbolseverlerin çakmak, çakı, pet şişelerine ve bozuk paralarına kapılarda el konuldu.
  • Hafta içinde Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Sparta Prag ile zorlu bir karşılaşma yapan Beşiktaş'ta Sergen ve Ahmet Dursun sahaya çıkan 11 kişilik kadroda yer almazken, Zago'ya 18 kişilik kadroda da yer verilmedi. Ahmet Dursun, karşılaşmanın ikinci yarısında görev aldı.
  • Beşiktaş PAF takımı Gaziantepspor'un gençlerini 2-0'la geçti. Genç Kartallar'ın iki golü de Hasan'dan geldi.
  • Beşiktaş yönetimi, İskenderun ve Hatay'da açılan dernekler için bu kentlere gittiler. Yöneticilerden önce İskenderun ardından da Hatay'a geçerek buradaki törenlerde hazır bulundular. Büyük ilgi gören açılışlarla birlikte, Siyah Beyazlıların resmi dernek sayısı 99'a ulaştı. 100. dernek için birçok başvuru olduğu ancak yönetimin aşırı talep karşısında son çare olarak kura çekimini düşündüğü belirtildi.