Solaklara özel ilk futbol topu

Solaklara özel ilk futbol topu
Solaklara özel ilk futbol topu
Devrim niteliğindeki yeni PUMA evoPOWER top özel olarak Arsenal için geliştirildi.

LONDRA - PUMA ve Arsenal, dünyanın solaklara özel ilk futbol topunu bugün tanıttı. Arsenal için özel olarak tasarlanan yeni PUMA evoPOWER Solak Top, genelde dezavantajlı kabul edilen sol ayaklı oyuncuların kesinlik, güç ve isabet yeteneğini geliştirmek için yaratıldı. Devrim niteliğindeki teknoloji, geçtiğimiz haftalarda Arsenal oyuncuları tarafından test edildi.

Sağ ayağa özel ekipmanların egemen olduğu futbol dünyasında, sol veya çift ayakla oynayan oyuncular için özel bir top geliştirmek, Arsenal için büyük bir öncelikti. Bu yeni teknolojide, topun dış tabakasındaki doku 180 derece döndürüldü. Ek olarak, topun sol tarafı, sol ayakla vuran oyuncuların darbelerine daha iyi dayanması için sağlam bir köpükle güçlendirildi.

Santi Cazorla, Mesut Özil, Nacho Monreal ve Hector Bellerin yeni topu deneyen ilk futbolcular oldular ve topun performansı karşısında çok şaşırdılar. Cazorla "İnanılmaz. Kendim denemiş olmasam, bu yeni topun bu kadar etkili olabileceğine inanmazdım. Futbol topu teknolojisinde uzun zamandır gördüğüm en büyük yenilik" ifadelerini kullandı. Sağ ayaklı futbolcu Hector Bellerin ise "Sağ ayakla kullanmak pek kolay değil ama sol ayağımı şimdiden iyileştirdi. Harika bir teknoloji" dedi. (DHA)