Solskjaer: En az bir puan için oynayacağız

Solskjaer: En az bir puan için oynayacağız
Solskjaer: En az bir puan için oynayacağız
Molde Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer, UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda yarın oynayacakları Fenerbahçe maçından puanla ayrılarak grup liderliğini garantilemek istediklerini söyledi.

MOLDE - Karşılaşmanın oynanacağı Aker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına Finlandiyalı savunma oyuncusu Joona Toivio'yla katılan Ole Gunnar Solskjaer, yarın sahaya en az bir puan almak için çıkacaklarını belirtti.

HER ZAMANKİ GİBİ HAZIRLANIYORUZ

Göreve başlayalı kısa bir süre olduğunu ve gruptan çıkmayı garantilediklerini hatırlatan Norveçli Teknik Adam, "Maça her zamanki gibi hazırlanıyoruz. Rakibin savunmasında açıklar bulursak gol atma imkanımız artar. Avrupa maçlarında bu açıkları yakalamak çok önemli. Çok önemli ve zor maç olacak. Fenerbahçe karşısında bir puan alarak liderliği garantilemek istiyoruz. Bu bizim için tarihi bir zafer olacak" dedi.

41 YIL SONRAKİ HATIRLATMA

Futbolculuk döneminde Manchester United'in efsane isimlerinden biri olan Norveçli Teknik Adama, 1996 yılında Fenerbahçe'in İngiliz temsilcisini 41 yıl sonra Old Trafford'a yenen ilk takım olduğu maçta oynaması hatırlatıldı. Aradan geçen 19 yılda Fenerbahçe'deki değişimin sorulması üzerine Solskjaer, şöyle konuştu:
"O maç bizim Ferguson'la kaybettiğimiz ilk Avrupa maçıydı aynı zamanda. Fenerbahçe şu anda çok fantastik oyunculardan kurulu bir takım. Fenerbahçe karşısında ilk maçta şanslı bir zamanımıza karşılaştık. Umarım yarın yağmur yağar, rüzgar eser ve ilk maçtaki gibi şanslı oluruz. Diego, Van Persie gibi dünya yıldızlarıyla oynamakta takımımın oyuncuları için bir avantaj olacak."

"RAKİBE SIKINTI VERMEYE ÇALIŞACAĞIZ"

Fenerbahçe'nin sağlam savunma yaptığını ve her geçen daha iyi oynadığını anlatan Solskjaer, "Az gol yiyen bir takım. Fenerbahçe için sıkıntı oluşturmaya çalışacağız. Fenerbahçe'yi izlemek için gözlemci gönderdik. Video analiz yaptık. Dünyada meşhur olan oyunculara karşı oynarken onlar hakkında takıma fazla bir şey söylemeye gerek yok. Netice olarak genellikle sahada 11 oyuncu ve beyaz top olur. Onun dışında bir şey yok."

"TÜRKİYE'DE ÇALIŞIR MISINIZ SORUSU"

Norveçli Teknik Adam, "Türkiye'de çalışmak ister misiniz?" sorusuna ise "Türkiye'de mesleğimin sonlarına doğru çalışabilirim. Yakın bir zamanda olmaz. İleride olabilir" cevabını verdi.

"VAN PERSIE İSMİ BÜYÜK"

Norveç ekibinin savunma oyuncusu Toivio, Fenerbahçe'nin forvetlerinden Jose Fernandao'ya değil Robin van Persie'ye karşı oynamak istediğini vurgulayarak, "Van Persie'nin ismi daha büyük. Yarın ona karşı mücadele etmek isterim" şeklinde konuştu. Hakan TARHAN (DHA)