Soma için 1.5 milyon TL bağış

Soma için 1.5 milyon TL bağış
Soma için 1.5 milyon TL bağış
Fenerbahçe ile Galatasaray, Soma'da yaşanan maden faciasının yaralarının sarılmasına yardımcı olmak için Manisa'da karşı karşıya geliyor. TFF Yöneticisi Zülfikaroğlu, Soma'ya bağışlanacak rakamı açıkladı: 1.5 milyon TL.

Gelirleri Soma faciasında hayatını kaybeden şehitlerimizin yakınlarına verilmek üzere bugün Manisa’da oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray maçının bağış miktarı belli oldu. Dev derbiden elde edilen 1.5 milyon TL Soma şehitlerinin yakınlarına bağışlanacak. TFF’nin 75 ve 150 TL’den satışa çıkardığı tüm biletler tükendi. Stada protokol ve medya dahil herkes 250 TL ödeyerek girecek.

Fenerbahçe mi, Galatasaray mı? (ANKET)


HERKES KATKI VERDİ

Akşam Gazetesi'nden Hakan Eyüpoğlu'nun haberine göre; derbinin hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu ve yardımcıları ile güvenlik görevlileri de ücretlerini Soma’ya bağışladı. Futbol Federasyonu, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın 450 bin TL’yi bulan mecburi giderlerini sponsor ve reklam gelirleriyle karşılayacak. Soma yararına daha önce oynanan birçok maç amacına ulaşmadı. Statlara kaçak girenler oldu, tribünler boş kaldı. Yardım maçlarında komik hasılatlar elde edildi.   

BU KEZ UTANÇ YOK

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ise tribün doluluğu anlamında amacına ulaştı. Futbolseverler yardım maçına gereken ilgiyi gösterdi. Bu özel randevu bir fiyaskoya dönüşmedi.

Soma’ya bağışlanacak rakamı açıklayan TFF yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu, "Hesabımızı kitabımızı yaptık. Bütün mecburi giderler çıktıktan sonra Soma için 1.5 milyon TL’yi Soma’ya vereceğiz" dedi.

Derbide ağır fatura: 33.5 milyon Euro!