Soma parasını 7 aydır gönderemediler!

Soma parasını 7 aydır gönderemediler!
Soma parasını 7 aydır gönderemediler!
Galatasaray ile Atletico Madrid'in, Soma'da yaşanan maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin ailesine yardım amacıyla 6 Ağustos 2014 tarihinde oynadığı maçtan elde edilen para hala gönderilmedi.

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma faciasının ardından çok sayıda kişi ve kuruluş, yaşamını yitiren 301 maden işçisinin ailesine maddi yardımlarda bulundu. Galatasaray Kulübü de 6 Ağustos'ta İzmir Atatürk Stadı'nda Arda Turan'ın takımı Atletico Madrid ile yardım maçı organize etti. Karşılaşmada 1.4 milyon TL hasılat toplandı. Paranın hemen Soma'ya gönderilmesi planlanıyordu, ancak aradan 7 ay geçmesine rağmen para yerine ulaşmadı.

Galatasaray'ı bekleyen tehlike!


Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük, ilk olarak MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın açıkladığı bu olayın sebebini Galatasaray Kulübü yetkilileri ile görüştü. Sarı-kırmızılı kulüp, o paranın neden hala gönderilmediği konusunda şu açıklamayı yaptı:
"Öncelikle bu konuda alınmış bir yönetim kurulu kararı yoktu. Atletico Madrid maçından elde edilecek hasılatın Soma'ya gönderilmesi fikri, o dönemin başkanı Ünal Aysal'dan çıktı.

Galatasaray'dan Soma açıklaması


Atletico Madrid ile bütün masraflarını karşılama karşılığında anlaşmaya varmıştık. Maçtan 1 milyon 400 bin TL hasılat elde edildi. Ancak Atletico Madrid yönetimi ile masraf rakamı konusunda anlaşamadık. Onlar bizim teklif ettiğimiz rakamın 30 bin Euro fazlasını istiyor. 7 aydır görüşmelerimiz sürüyor. En kısa sürede anlaşmaya varıp, parayı göndermeyi planlıyoruz.

Atletico Madrid'e verilecek rakamın yanına diğer masrafları da ekleyince, geriye yaklaşık 300 bin lira kalıyor. Bir aksilik çıkmazsa bu parayı önümüzdeki hafta Soma'da yaşamını yitiren madencilerin aileleri için açılan banka hesabına yatıracağız."

Semih Kaya yok, Sabri kadroda


  http://www.radikal.com.tr/129800412980041

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GS Gercegi - user395405

  FB yonetimi sikeci diye agizlarina sakiz edenler buyurun konusun bakalim. Ne oldu olmus insanlarin sirtindan elde ettginiz parayi ayakkabi kutularinami koydunuz. 30binlik anlasmazlik kismi YALAN..Gavur dedigniiz adamlar yapmaz bunu.. Masraf 1.1Milyon buda yalan. Neyin masrafiymis bu. 1.4Milyon hasilatta kesin yalandir, az soylenmistir. GS klubu hakkinda sahtekarliktan dava acilmasi gerekir. Somadaki olen vatandaslarin ismi ile klubune gelir elde etmek kadar asagilik bir davranis olamaz! Susan, bu lekeye ortak olan tum GSlileride kiniyorum!