Son gülen Barcelona oldu

David Beckham'ı Real Madrid'e kaptıran Barcelona, Paris Saint Germain'in Brezilyalı yıldızı Ronaldinho'yu transfer ederek Beyaz Şimşeklere yanıt verdi.

BARCELONA - David Beckham'ı Real Madrid'e kaptıran Barcelona, Paris Saint Germain'in Brezilyalı yıldızı Ronaldinho'yu transfer ederek Beyaz Şimşeklere yanıt verdi. Brezilyalı süperstarla beş yıllık imza attıran Katalan ekibinin yıldız oyuncuya 33.8 milyon dolar ödeyeceği belirtilirken, kulübü PSG'e ne kadar bonservis bedeli ödeneceği
açıklanmadı. Barcelona Kulübü basın sözcüsü Juanho Castillo, yıldız futbolcuya bugün ya da yarın basın önünde imza attıracaklarını söyledi. Castillo, transfere ilişkin Brezilya türü yaşam biçimlerinin kendi kültürlerine yakın olduğunu ve Ronaldinho'dan üst düzeyde verim alacaklarını ifade etti.
Ronaldinho'yu ısrarla isteyen İngiliz kulübü Manchester United'ın, Paris Saint Germain'e Fabian Barthez ve bir miktar para önerdiği, Fransız ekibinin bunu kabul etmemesi üzerine siyahi oyuncuya Ada yolunun tıkandığı belirtildi. PSG kulübü, Sir Alex Ferguson'un Brezilyalı golcüyü ısrarla istemesine rağmen kulübün 20 milyon pound ödemekten kaçındığı açıklandı. Böylelikle gerçek adı Ronaldinho de Assis Moriera olan 23 yaşındaki yıldız oyuncunun 'Manchester United'da forma giyen ilk Brezilyalı' olma hayali de son ermiş gözüküyor. Paris Saint Germain'in Başkanı Francis Graille de, transferin ardından Manchester United'ın, Ronaldinho konusunda çeşitli taktiklere başvurduğunu ama İngilizler'in asıl konuşulması gereken mercinin kendileri olduğunu hep unuttuklarını söyledi. Brezilyalı yıldız, Rüştü Reçber, Meksikalı Rafael Marquez ve Portekizli Ricardo Quaresma'dan sonra Barcelona'nın bu sezondaki dördüncü transfer bombası oldu. (Spor Servisi)