Son karar: Maç tekrar edilmeyecek

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Tahkim Kurulu, Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, Beşiktaş Cola Turka-Darüşşafaka maçının tekrar edilmesi yönündeki kararını bozdu.

ANKARA - Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Tahkim Kurulu, Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, Beşiktaş Cola Turka-Darüşşafaka maçının tekrar edilmesi yönündeki kararını bozdu. Beko Basketbol Ligi'nde, 17 Şubat'ta oynanan ve kural hatası yapıldığı gerekçesiyle her iki takımın da itiraz ettikleri karşılaşmayla ilgili son kararı veren kurul, 83-81 Darüşşafaka'nın kazandığı müsabakanın skorunu onayladı.
Beşiktaş Cola Turka Genel Menajeri Burak Bıyıktay, Tahkim Kurulu'nun haksız bir karar aldığını savunarak, "FIBA'ya, kuralların tekrar irdelenmesi ve maçın tekrarlanması için başvuru yapacağız" dedi. Bıyıktay, "Mücadelenin 19 saniye geri alındığı bölümde biz öndeydik ve oyuncumuz Reese iki faul atışı kullanacaktı. Ancak faulleri iptal ettiler. Kural gereği maçta verilen fauller ve sayılar geri alınamaz" diye konuştu. (Spor Servisi)