Son kararı Luce verecek

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, transferin teknik direktör Mircea Lucescu'nun isteğine bağlı olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, transferin teknik direktör Mircea Lucescu'nun isteğine bağlı olduğunu söyledi.
Hüsnü Güreli, Lucescu ile transfer konusunda görüş ayrılığı kesinlikle bulunmadığını belirterek, "Biz Lucescu'ya Şampiyonlar Ligi'nde çok önemli paralar olduğundan transfer yapmak için hazır olduğumuzu söyledik. Lucescu da İlhan'ı beklemeyi doğru buldu. Transfer çalışması tamamen teknik direktörümüzün isteğine bağlı" diye konuştu. Lucescu'nun talebi olması durumunda transfer gerçekleştirebileceklerini kaydeden Güreli, şunları söyledi: "Bu konuda yaptığımız çalışmalar var. Üç futbolcu üzerinde çalışıyoruz. İyi bir forvet ve yıldız bir oyuncu için bütçede 3-4 milyon doları rahatlıkla ayırabiliriz. Sponsorluk anlaşmalarımızda da fiyat artışları var. Lucescu, transfer için 'hayır' derse, bir ısrar olmayacak. Sorumluluğu alan teknik direktör takım içinde huzursuzluk istemez. Beşiktaş çağdaş yönetilen bir kulüptür. Bu nedenle teknik direktörün işine karışılmaz."
Nanni konusunda soruları da yanıtlayan Güreli, "Biz Nanni için üç milyon dolarlık bir teklifte bulunduk. Kulübü de fiyat indirir gibi duruyor. Ama İlhan Mansız'ın durumuna bağlı olarak teknik direktörümüz MirceaLucescu'nun kararını beklemeliyiz" görüşünü belirtti.
(Spor Servisi)