Son şampiyon kaldığı yerden...

Son şampiyonBeşiktaş, bugün 2003-2004 sezonunun açılış maçında Samsunspor ile karşılaşacak.

SAMSUN - Son şampiyonBeşiktaş, bugün 2003-2004 sezonunun açılış maçında Samsunspor ile karşılaşacak. Dün sabah BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir idman yapan Siyah-Beyazlılar, akşam saatlerinde Samsun'a gelip kampa girdiler. Ligin en güçlü kadrosunu kurduklarını belirten menajer Sinan Engin, "Bu yıl işimiz çok daha zor. Ancak yine şampiyon olacağız. Geçen sezon ligi Samsun galibiyeti ile tamamlamıştık; kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sergen ve İlhan gibi iki çok önemli oyuncumuz yok ama onların yerine forma giyeceklere güvenimiz tam" dedi. Ev sahibi Samsunspor, kampa girdiği Çinik Tesisleri'nde heyecanla maç saatini bekliyor. Karadeniz ekibinde sakat olan Osman dışında eksik futbolcu bulunmuyor. Rumen teknik direktör Gigi Multescu, "Herkesin gözü üzerimizde. Zor bir maç olacak, ancak Beşiktaş'ı yenecek güce sahibiz" dedi.
Beşiktaş ile Samsunspor, ligde 53. kez karşı karşıya gelecek. 1969-70 sezonundan itibaren yapılan 52 lig maçından 28'ini Beşiktaş, 9'unu ise Samsunspor kazandı, 15 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı. Kartal'ın 81 golüne, Karadeniz takımı 45 golle karşılık verdi. Beşiktaş, Samsunspor karşısındaki en farklı skorlu galibiyetini 14 Eylül 1991 tarihindeki lig karşılaşmasında 5-1 ile elde etti.
Velez ağırdan alıyor
Öte yandan santrfor arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Nanni için pazarlıkları
sürdürüyor. Yönetici İbrahim Altınsay, "Oyuncuda sorun yok ancak kulübü ile parasal konuda uçurum var. Bu şartlarda transferin gerçekleşmesi çok zor gözüküyor, ancak görüşmeler sürüyor. Cordoba konusunda benzer olaylar yaşanmış ve iş 15 gün sürmüştü. Nanni çok gündemde kaldı, eğer o olmazsa 4-5 elternatif isim var" dedi.
(Spor Servisi)