Son şampiyon Miami şah-mat

NBA'de geçen yılın şampiyonu Miami Heat bu yıl play-off'a ilk turda veda etti, hem de tek bir maç dahi kazanamadan. İlk turun dördüncü maçında sahasında Chicago Bulls'u ağırlayan Florida ekibi, rakibine 92-79'luk skorla boyun eğdi ve 4-0'lık skorla elendi.

MIAMI - NBA'de geçen yılın şampiyonu Miami Heat bu yıl play-off'a ilk turda veda etti, hem de tek bir maç dahi kazanamadan. İlk turun dördüncü maçında sahasında Chicago Bulls'u ağırlayan Florida ekibi, rakibine 92-79'luk skorla boyun eğdi ve 4-0'lık skorla elendi. Ben Gordon 24, Luol Deng de 22 sayıyla galibiyette büyük pay sahibi olurken, Dwyane Wade'in 24 sayısı Heat'i hezimetten kurtaramadı. Son olarak Michael Jordan'lı kadrosuyla 1998 yılında play-off'larda tur atlayan Chicago Bulls, ikinci turda Detroit Pistons'la eşleşti. Bulls, 2000 yılında San Antonio'yu eleyen Phoenix'ten sonra, son şampiyonu birinci turda eleyen ilk takım oldu.
Miami'nin geçen sezon finalde yendiği Dallas Mavericks de elenme tehlikesiyle karşı karşıya. Normal sezonun lideri olan Teksas ekibi, Golden State Warriors'a deplasmanda 103-99 yenilerek 3-1 yenik duruma düştü. 33 sayı üreten Baron Davis Warriors'a maçı getiren isimdi. Toronto'yu 102-81 yenen New Jersey ile Lakers'ı 113-100'lük skorla mağlup eden Phoenix de serilerinde 3-1 öne geçti. (Spor Servisi)