Son sözü tecrübe söyledi

Sezonun ilk 'Grand Slam' mücadelesi olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda bir gün önce başarı ibresi gençliği göstermişti. 21 yaşındaki Serena Williams bayanların şampiyonluğunu ablası Venus'ü yenerek kazanmıştı.

MELBOURNE - Sezonun ilk 'Grand Slam' mücadelesi olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda bir gün önce başarı ibresi gençliği göstermişti. 21 yaşındaki Serena Williams bayanların şampiyonluğunu ablası Venus'ü yenerek kazanmıştı. Erkeklerde ise, mutlu sona ulaşan isim, daha önce bu turnuvada 1995, 2000 ve 2001 yıllarında şampiyonluk yaşayan Andre Agassi oldu. Amerikalı raket, daha önce hiçbir büyük turnuvada final oynamamış Alman rakibi Rainer Schuettler karşısında sonuca çok çabuk gitti: 6-2, 6-2, 6-1. Yalnızca 1 saat 16 dakika süren maçta, Agassi, rakibinin 8 servisini kırdı. Tecrübeli tenisçi, 654 bin dolarlık ödülün sahibi olurken, eşi Steffi Graf ile girdiği iddiayı da kazanmış oldu. Buna göre Graf, kortlara dönecek ve Fransa Açık'ta Agassi ile birlikte karışık çiftler karşılaşmalarına katılacak.
Navratilova efsanesi
Agassi, son 30 yılda 'bir Grand Slam turnuvasını kazanan en yaşlı raket' unvanını alırken, Melbourne'liler bir başka tarihi olaya da tanık oldular. Karışık çiftlerde final oynayan 'efsanevi' Martina Navratilova, partneri Leander Paes ile birlikte Danilidou-Woodbridge çiftini 6-4, 7-5 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Bu kupa, Grand Slam turnuvalarında daha önce 18 tek bayanlar, 31 çift bayanlar ve 7 karışık çiftler şampiyonluğu bulunan 46 yaşındaki Navratilova'ya 57. birinciliğinin armağanıydı. Amerikalı bayan raket, böylece kortlarda şampiyon olan 'en yaşlı tenisçi' unvanını da eline geçirdi. (Spor Servisi)