Son şüpheli: Adalı

Son şüpheli: Adalı
Son şüpheli: Adalı
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul polisinin taraftar gruplarına yönelik operasyonu kapsamında Beşiktaş eski yöneticisi Serdal Adalı dün şüpheli olarak emniyette ifade verdi. Saat 14.30’da Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü ’ne gelen Adalı’nın başkanlık seçimleri öncesinde Çarşı grubuna bedava bilet vaat ettiği ve Fikret Orman yönetimini aleyhine slogan atmalarını istediği iddia edildi. Adalı ile birlikte Beşiktaş Yönetim Kurulu’ndan nisan ayında istifa eden Tamer Kıran da ifade için emniyete çağrıldı. Kıran’ın da Nisan ayında oynanan Beşiktaş-Orduspor maçında taraftarlara cop ile dayak atan Rauf Büyük’ü organize şekilde tribüne soktuğu öne sürüldü.

‘Bedava bilet’ soruldu

Polisin 16 aylık takibinde elde ettiği teknik ve fiziki takipte Adalı’nın Çarşı grubu liderlerini Fikret Orman yönetimine karşı hareket etmeye çalıştığı belirlenmişti. Şüpheli sıfatıyla ifade veren Adalı’ya bu konular soruldu.
Eski yönetici Tamer Kıran’ın da 27 Nisan 2013 tarihinde İnönü Stadyumu’nda oynanan Beşiktaş-Orduspor maçında tribünde coplu dayak olayını organize ettiği iddia edildi. Polisin takibine göre Kıran, muhalif isimlere saldırması için Rauf Büyük’ü kendi kontenjanından Protokol Tribünü’ne aldırdı. İddiaya göre Büyük de Kıran’ın talimatı doğrultusunda cop ile tribünde bulunan 3 kişiyi feci halde dövdü. Kıran’a emniyette bu olayla ilgili olarak çok sayıda soru sorulduğu öğrenildi.