Sonny Anderson ve Frank de Boer yolda

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, önceki gün Hakan Şükür'ü antrenmana çıkarırken, dün sabah da, Fenerbahçe ile bağlarını koparan Abdullah Ercan'ı aynı şekilde çalışmaya dahil etti.

İSTANBUL - Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, önceki gün Hakan Şükür'ü antrenmana çıkarırken, dün sabah da, Fenerbahçe ile bağlarını koparan Abdullah Ercan'ı aynı şekilde çalışmaya dahil etti. Boş sözleşmeye imza attığı öğrenilen Abdullah'ın, antrenmanın hemen başında Sarı-Kırmızılı teknik heyet ve futbolcularla oldukça samimi bir şekilde selamlaşması dikkat çekti.
Öte yandan Ali Dürüst, yabancı oyuncu transferinde Sony Anderson ve Frank De Boer'le son aşamaya gelindiğini söyledi. Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dürüst, Hakan Şükür ve Abdullah Ercan'ın takıma dahil edilmesiyle yerli transferini büyük ölçüde tamamladıklarını kaydederek, şöyle konuştu: "Ama yabancı transferinde çalışmalarımız sürüyor. Sonny Anderson ve Frank de Boer'in transferlerinde son aşamaya gelindi. Bir aksilik olmazsa bu iki oyuncuyu da kadromuza dahil etmek istiyoruz." Dürüst, bahsettiği iki yabancı oyuncunun transfer edilmesi halinde Galatasaray'da yabancı oyuncu sayısının dokuza çıkacağının hatırlatılması üzerine de "Herşey düşünüldü. Biz onun da icabına bakarız" dedi. Dürüst, Yıldıray Baştürk için ise "Bonservisi çok yüksek. Kendisiyle resmi bir görüşmemiz olmadı. Şu an bu oyuncunun transferi söz konusu değil" açıklamasını yaptı. (Spor Servisi)