Sonsuza dek sürer bu aşk

Beşiktaş, kuruluşunun 100. yılını önceki gece İnönü Stadı'nda son derece görkemli bir balo ile kutladı. Kulüp başkanı Serdar Bilgili, takımın 100. yılında yaşadığı şampiyonluğun hafızalarda değerli bir yerde olacağını belirterek, herkesin hayatında Beşiktaş ile ilgili bir sürü anının bulunduğunu söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş, kuruluşunun 100. yılını önceki gece İnönü Stadı'nda son derece görkemli bir balo ile kutladı. Kulüp başkanı Serdar Bilgili, takımın 100. yılında yaşadığı şampiyonluğun hafızalarda değerli bir yerde olacağını belirterek, herkesin hayatında Beşiktaş ile ilgili bir sürü anının bulunduğunu söyledi. Bilgili, "Kimimiz için, babamızın elimizden tutup İnönü Stadı'na götürdüğü ilk maç, kimimiz için çarşıda yürürken o senenin en başarılı futbolcusuyla karşılaşıp, ondan imza almak, kimimiz için de şampiyon olduktan sonra formayı onurla giyerek, gururla yürüdüğümüz anılardır. Ancak bu seneki şampiyonluk, Beşiktaş'ımızın 100. yılında yaşadığı şampiyonluk olarak hepimizin hafızlarında en değerli yerde olacaktır" dedi.
100. yılda şampiyonluk yaşama sevinci yaşadıklarını kaydeden genç başkan, "Bildiğim kadarıyla Avrupa'da, hatta dünyada bile 100. yılında şampiyon olan başka bir kulüp yok. Her zaman ilkleri yapan Beşiktaş bir kez daha uluslararası bir ilki gerçekleştirmiştir. Bizler ayrıcalıklı ve çok şanslıyız. 100. yılda böyle bir şampiyonluğu yaşama fırsatı elde ettik. İyi ki varsın Beşiktaş, iyi ki Beşiktaşlıyız" diye konuştu.
Unutulmazların gecesi
Öte yandan, Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşıyan Rumen teknik direktör Mircea Lucescu, 37. evlilik yıldönümünü, takımının 100. kuruluş yıldönümünde kutladı. Beşiktaş'ın 100. yıl anısına taraftarlar arasında düzenlediği yüzyılın onbiri de belirlendi. Ankette üç kadro belirlenirken altın, gümüş ve bronz madalya olarak kadrolar seçildi. Gümüş kadro Necmi Mutlu, Recep Çetin, Vedat Okyar, Ronaldo, Vedii Tosuncuk, Nihat Kahveci, Recep Adanır, Sergen Yalçın, Hüseyin Saygun, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar'dan; bronz kadro ise şu isimlerden oluştu: Rasim Kara, Hristo Kostandi, Eşref Özmenç, Ulvi Güveneroğlu, Ahmet Derman, Ahmet Özacar, Mehmet Özdilek, Şeref Görkem, İbrahim Üzülmez, Güven Önüt, Daniel Amokachi.
Bu arada, Siyah-Beyazlı takımın onursal başkanı Süleyman Seba'nın yüzyılın kadroları okunurken, özellikle Hakkı Yeten'in adının açıklanması sırasında duygulu anlar yaşadığı gözlendi.Yüzyılın 11 Kartal'ı
1. Sabri Dino
2. Rıza Çalımbay
3. Gökhan Keskin
4. Ali İhsan Karayiğit
5. Zekeriya Alp
6. Metin Tekin
7. Hakkı Yeten
8. Yusuf Tunaoğlu
9. Sanlı Sarıalioğlu
10. Kemal Gülçelik
11. Şükrü Gülesin
(Spor Servisi)