Sorun konsantrasyonda

9. Bayanlar Voleybol Dünya Kupası'ndaki sekizinci maçında, geçen yılın Dünya Şampiyonu İtalya'ya 3-1 yenilen Türkiye Bayan Voleybol A Milli Takımı'nda, antrenör Reşat Yazıcıoğulları, yenilgiyi konsantrasyon eksikliği ve oyun disiplininden erken kopmaya bağladı.

SAPPORO - 9. Bayanlar Voleybol Dünya Kupası'ndaki sekizinci maçında, geçen yılın Dünya Şampiyonu İtalya'ya 3-1 yenilen Türkiye Bayan Voleybol A Milli Takımı'nda, antrenör Reşat Yazıcıoğulları, yenilgiyi konsantrasyon eksikliği ve oyun disiplininden erken kopmaya bağladı.
Yazıcıoğulları, maçtan sonra yaptığı açıklamada, yenilgiye karşın kötü oynamadıklarını ifade ederek, "Oyuncularımız ilk seti kazanınca gereksiz bir rehavete girdi, sanki bu seti kazanmayı yeterli gördüler. Bu durum da topları karşılamadaki konsantrasyon ve oyun disiplinini erken kaybetmemize, dolayısıyla voleybolun temel gereklerini yerine getiremememize neden oldu. Topları iyi karşılayamayınca hızlı ve istediğimiz gibi hücum yapamadık, bu da yenilgiyi hazırladı" açıklamasında bulundu.
Bonitta: Şansımız arttı
Milli Takım'ın başarılı smaçörü Neslihan Demir ise, "Bugün iyi bir oyun oynadığımıza inanıyorum. Fakat kritik anlarda konsantrasyonu kaybedip kritik sayılar verince maça ortak olamadık.
Oyun disiplininde süreklilik sağlayabilsek, sonuç çok daha farklı olurdu" dedi.
İtalya Milli Takımı Antrenörü Marco Bonitta da, Türkiye gibi güçlü bir takım karşısında aldıkları galibiyet için çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Türkiye, ne denli güçlü bir takım olduğunu, Avrupa ikincisi olarak kanıtlamıştı. Böyle güçlü bir rakibi yendiğimiz için çok sevinçliyiz. Bu galibiyet, Atina Olimpiyat Oyunları'na katılma şansımızı biraz daha artırdı" diye konuştu. (Spor Servisi)