Sosyal diyalog için spor

Sosyal diyalog için spor
Sosyal diyalog için spor
Stiftung Mercator girişimi Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya'nın, spor aracılığıyla Almanya ve Türkiye arasındaki toplumsal ilişkileri arttırmayı hedeflediği proje (Get Things Moving between Germany and Turkey-Sport as a Tool to Foster Education and Social Dialogue) 26-30 Kasım tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek. Projeye başvurmak için son gün 10 Kasım.

Gençlik Köprüsü Türkiye -Almanya, Deutsche Sportjugend (Alman Spor Gençliği) işbirliği ile hevesli ve istekli gençleri spor alanında bir araya getirmeyi ve spor metotlarının değişimi ile ortak toplumsal konularda bu gençlerin duyarlılıklarını arttırmayı arzulamaktadır.

SPOR VE EĞİTİM

Proje, atölyelerin ve tecrübe paylaşımlarının yapılacağı konferansların yer aldığı iki farklı aşamadan oluşuyor. Spor ve Toplum konusunu içeren 3 gün sürecek atölyelerin amacı spor ile eğitim alanında genç çoğaltıcılar yaratmak ve Almanya-Türkiye arasındaki spor odaklı gençlik değişim projelerinde görev alarak, bu konuda gönüllü elçilik yapacak gençler yetiştirmektir.

Tecrübe paylaşımlarının yapılacağı konferanslarda ise spor aracılığıyla yaygın eğitim potansiyelini tartışmak ve gelişimini sağlamak amacıyla gençlik çalışanlarını, sosyal yardım uzmanlarını ve eğitimcileri bir araya getirmek hedefleniyor. Konferansa gençlik organizasyonları, devlet temsilcileri, farklı spor disiplinlerinin antrenörleri ve spor kulüpleri, fan kulüp temsilcileri, çatı organizasyonlar, spor gazetecileri ve (Gelişim) bilimcileri davetlidir.

BAŞVURU KOŞULLARI

Başvuranların konuyla olan ilişkisi ve daha da önemlisi atölye çalışmaları ve konferanstaki tecrübelerini aktarabilmek ve pratiğe geçirmek konusundaki fikirleri ve olanakları göz önünde bulundurulacak. Almanya’dan gelecek katılımcıların Türkçe ve\veya İngilizce kullanabiliyor olmaları bir avantaj olmakla birlikte katılım için bir kriter değil.

Program, Türkçe ve Almanca’ya simultane tercüme edilecek.

BAŞVURU
Kasım’ın ilk haftasından itibaren http://www.jugendbruecke.de/form1/bewerbung sayfasından başvuru formuna ulaşabilirsiniz, sayfanın sağ üst köşesindeki dil seçeneğinden Türkçe seçeneğini bulabilirsiniz. Başvuru son tarihi 10 Kasım 2014. Başvuru sahipleri başvuru sonuçları hakkında E-posta ile bilgilendirilecekler.

Proje Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse ediliyor.