Şota Arveladze'nin planı ortaya çıktı

Şota Arveladze'nin planı ortaya çıktı
Şota Arveladze'nin planı ortaya çıktı
Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, makine gibi işleyen işleyen bir takım oluşturmak için kolları sıvadı. Gürcü teknik adam, kafasındaki 11'in vazgeçilmez oyuncularını Onur, Medjani, Mbia, Mehmet Ekici ve N'Doye olarak belirledi.

TRABZON - Sportif Direktör Süleyman Hurma ve teknik direktör Şota Arveladze, rotasyona açık bir kadro oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kaleden forvete kadar bir iskelet kurmak ve bunun etrafını çok fazla değişmeyen oyuncularla tamamlamak isteyen Gürcü çalıştırıcı, ana kadrosunu 5 oyuncuyla belirledi. Kalede Onur Recep Kıvrak, savunmada Carl Medjani, ön liberoda Stephane Mbia, orta sahada Mehmet Ekici ve forvette Dame N'Doye, Arveladze'nin değişmez futbolcuları olacak.

Sağ kanatta Cavanda'nın alternatifi Salih Dursun ve Ekim ayında sahaları dönmesi beklenen Jose Bosingwa olurken sol bekte Constant'ı, Alper Uludağ ve Musa Nizam forma için zorlamaya çalışacak. Medjani'nin şu andaki partneri olan Mustafa Yumlu ise yeni alınacak yabancı stoper ve Aykut Demir'le forma rekabeti içine girecek.

ÖN LİBERO VE ORTA SAHADA BÜYÜK SAVAŞ

Ön liberoda zorluk derecesi yüksek maçlarda Mbia'ya Okay Yokuşlu eşlik ederken, tam olarak iyileşmesi halinde Rumen oyuncu Bourceanu da bu mevkideki forma savaşına katılacak. Aytaç Kara'nın ise bu mevkide formayı kapması zor görünüyor. Orta sahada ligin ilk üç haftasında forma giymesi beklenmeyen Mehmet Ekici'nin alternatifi Özer Hurmacı olarak göze çarparken, bu oyuncunun takıma dönmesinin ardından Özer, Sefa, Yusuf ve Erkan arasında büyük bir forma savaşı yaşanacak.

FORVET SİSTEME GÖRE

Tek forvetle oynamayı benimseyen ve bu mevkide Cardozo'ya görev veren Gürcü çalıştırıcı, N'Doye'nin de takıma katılmasının ardından sistemde değişikliğe gitmeyi düşünmeye başladı. N'Doye'ye mutlaka kadroda yer açmayı planlayan Gürcü teknik adamın, özellikle Avni Aker'deki maçlara çift forvetle çıkmayı düşündüğü, Cardozo'nun formda olması durumunda ise N'Doye'yi sağ açıkta oynatmayı planladığı belirtildi.

ALTERNATİFLİ KADRO

Trabzonspor 'da en az 2 oyuncunun daha katılması planlanan alternatifli kadro şöyle:

Kaleciler: Onur Kıvrak, Esteban Alvarado, Uğurcan Çakır,
Sağ bek: Cavanda, Salih, Bosingwa,
Stoperler: Medjani, Aykut, Mustafa Yumlu,
Sol bek: Constant, Alper, Musa Nizam,
Ön libero: Mbia, Okay, Bourceanu, Aytaç Kara, Orta saha: Mehmet Ekici, Özer, Sefa, Erkan Zengin , Yusuf,
Forvet: Cardozo, N'Doye, Deniz Yılmaz.

PAPY İÇİN BEKLEMEDE

Trabzonspor'da defansa takviye olarak alınması düşünülen Fransa 'nın Nantes takımının Senegalli stoperi Papy Djilobodji için son teklifin verildiği ve beklemeye geçildiği bildirildi. Bordo mavililerin Fransa'dan gelecek cevaba göre yeni isimlere yönelebileceği vurgulandı. Ömür AVCI (DHA)