Şota Arveladze'ye tam destek

Şota Arveladze'ye tam destek
Şota Arveladze'ye tam destek
Süper Lig'de ilk 2 haftayı galibiyetle kapatan Trabzonspor'da Kulüp Genel Sekreteri Köksal Güney, teknik direktör Şota Arveladze'nin şehre yeni bir heyecan kattığını söyledi.

TRABZON - Köksal Güney, Şota Arveladze yönetiminde lige iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Biz hocamızın futbolculuğu gibi teknik adamlığına da güveniyoruz, onun için göreve getirdik. Camianın ona bir sevgisi var, şehre yeni bir heyecan kattı" dedi.

1995-96 sezonunda attığı 25 golle bordo-mavili takım formasıyla gol kralı olan Şota Arveladze ile hiç ayrılmadıklarını vurgulayan Köksal Güney, şöyle devam etti:
"Biz onu kendimiz gibi görüyoruz. 'Trabzonspor'dan ayrıldı' diye düşünmedik. İçimizden biri, Trabzonspor'u çok seviyor. Futbolculuk yaşantısında Trabzonspor'a önemli hizmetler etmiştir. Şimdi teknik direktörlük yapıyor. İyi bir başlangıç yaptı. Onun çok çalışkan biri olduğunu biliyoruz. Futbolculuğunda işi ciddiye alan çalışkan biriydi. Hep önümüze bakmalıyız. Teknik heyet, futbolcular, yönetim, herkes her şeye yeni başlamış gibi rehavete kapılmadan yola devam etmeli."

Güney, Şota Arveladze'nin kariyerinin belli olduğunu kaydederek, " Bugün çalıştığı futbolcu da kimle çalıştığını biliyor. 2 galibiyeti büyütmüyoruz, Trabzonspor gibi büyük camialarda olması gereken sonuç. Biz çalışmaya devam etmeliyiz. Şota, Trabzonspor'da gol kralı olmuştur. Teknik direktörlük yaşantısında, aynı futbolculuk yaşantısı gibi başarılı olacağına inanıyoruz. Bu ekip işidir. Hocamıza destek çıkalım. Birlik beraberlik içinde olursak tüm camia da takımına sahip çıkarsa başaramayacağımız bir şey yok" ifadesini kullandı.

ARVELADZE YÖNETİMİNDEKİ TRABZONSPOR

Trabzonspor, teknik direktör Şota Arveladze yönetiminde, UEFA Avrupa Ligi ön eleme turu ve Spor Toto Süper Lig'de olmak üzere toplam 6 karşılaşmaya çıktı. Bordo-mavililer, 6 karşılaşmada 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi aldı.

Trabzonspor'un Arveladze yönetimindeki maçları şöyle:
Trabzonspor-Differdange 03 (Avrupa Ligi 2. ön eleme) 1-0
Differdange 03-Trabzonspor (Avrupa Ligi 2. ön eleme) 1-2
Rabotnicki-Trabzonspor (Avrupa Ligi 3. ön eleme) 1-0
Trabzonspor-Rabotnicki (Avrupa Ligi 3. ön eleme) 1-1
Trabzonspor-Bursaspor (Lig) 1-0
Beşiktaş -Trabzonspor (Lig) 1-2 (AA)