'Şota devam etmek istemiyor'

'Şota devam etmek istemiyor'
'Şota devam etmek istemiyor'
Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, istifa eden teknik direktörleri Şota Arveladze'nin devam etmek istemediğini söyledi.

İSTANBUL - Hasan Hilmi Öksüz, deplasmanda 2-1 mağlup oldukları Torku Konyaspor maçından sonra Şota Arveladze'nin istifa kararı aldığını hatırlatarak, "Hocamızın istifa ettiği doğrudur, devam etmek istemiyor. Yarın kendisiyle bir araya gelip, son kararımızı vereceğiz" dedi.

Yönetim olarak Şota Arveladze'nin devam etmesi için ısrarcı olmaları yönünde bir girişimde bulunup bulunmayacaklarına ilişkin Öksüz, "Israrcı olacağımızı sanmıyorum. Çünkü istifa konusunda hocamız çok kararlı" ifadesini kullandı.

Öksüz, Arveladze'nin istifasının kabul edilmesi durumunda herhangi bir B planlarının şimdilik olmadığını aktardı. Öksüz, "Netice itibariyle bu takım çalışmalarına devam edecek. Haftaya sorunsuz bir şekilde Galatasaray maçına çıkabiliriz. Takımı, yeni hoca gelene kadar kimin çalıştıracağı yarın netleşir" diye konuştu.

KONYASPOR MAÇINDAKİ FAIR-PLAY DAVRANIŞI

Süper Lig 'de dün oynanan karşılaşmanın 19. dakikasında, Ryan Babel'in sakatlanması üzerine Hasan Kabze'nin bıraktığı topu Kasımpaşalı Donk'un, kaleye göndererek takımını 1-0 öne geçirmesinin ardından lacivet-beyazlı futbolcuların fair-play davranışı ortaya koyarak rakiplerinin gol atmasına izin vermesine ilişkin Öksüz, şunları kaydetti:
"Gerçekten ciddi bir olay ortaya çıktı. Buna karar veren Şota hocamız oldu. Kendisine çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir hareket yaptı. Futbol tarihine önemli bir gelişme olarak geçti. Farklı bir şey ortaya çıksaydı ve tarafımızca gol yememiz kabul edilmeseydi hoş olmazdı. İçimize sindiremezdik. Kasımpaşa adına sevindirici bir olay oldu." (AA)