'Şota ismi rakibi korkutuyor'

Fenerbahçe'nin bugün karşılaşacağı AZ Alkmaar'ın teknik direktörü Louis Van Gaal, Fenerbahçe'nin çok sayıda bireysel yeteneğe sahip olduğunu belirterek maçı kaybetmelerinin de olasılıklar arasında bulunduğunu söyledi.

ALKMAAR - Fenerbahçe'nin bugün karşılaşacağı AZ Alkmaar'ın teknik direktörü Louis Van Gaal, Fenerbahçe'nin çok sayıda bireysel yeteneğe sahip olduğunu belirterek maçı kaybetmelerinin de olasılıklar arasında bulunduğunu söyledi. Maçın oynanacağı DBS Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Hollandalı teknik adam "Geçen yılki kadrodan dokuz ilk 11 oyuncusu takımdan gitti. Bu yılki sonuçlara baktığımızda geçen yıla göre hiç de geride olmadığımızı düşünüyorum. Bir şeyi de unutmuyorum. Maçı kaybedebiliriz de, çünkü Fenerbahçe'ye karşı oynuyoruz. Fenerbahçe'nin kişisel yetenekleri fazla.
İlk maçta 3-1 öndeyken pozisyon olmadığı halde maç 3-3'e geldi" diye konuştu.
'Taktiksel değişikliklere hazırız'
Daha önce Trabzonspor forması giyen Şota'yı Türkiye'nin tanıdığını belirten Van Gaal, bu futbolcunun oynayacak olmasının Fenerbahçe'yi ürküttüğünü söyledi. "Şota bizim en iyi oyuncumuz ve takımın kaptanı. Oynayacak olması çok önemli ama fazla büyük beklentiler içine girmememiz gerekiyor. Şota'nın oynayacak olması bile karşı takımda panik yaratabiliyor" diyen Van Gaal, Fenerbahçe'nin bu maça ilkinden daha farklı çıkacağını düşündüğünü, Lugano ve Kezman'ın oynayacak olmasına karşı hazırlıklı olduklarını da sözlerine ekledi. (Spor Servisi)