Şota yine yaptı yapacağını!

Şota yine yaptı yapacağını!
Şota yine yaptı yapacağını!
Kasımpaşa'daki görevinden istifa eden Şota Arveladze, efsanesi olduğu Trabzonspor hakkında çarpıcı açıklamalar yaparken, Konyaspor maçındaki 'Kaleyi açın, gol atsınlar' talimatı için oldukça ilginç bir yorumda bulundu.

NTV Spor 'da yayınlanan 'Spor Gecesi' programına konuk olan Şota Arveladze'nin ilk cümlesi izleyenleri güldüren türdendi. Kasımpaşa'daki görevinden istifası sonrası planı sorulan Gürcü teknik adam, "Hollywood'a gidiyorum" diye cevap verdi. Bu esprisinin ardından düşüncelerini açıklayan Şota, acelesinin olmadığını söyledi. Hollanda'dan teklifler aldığı yönündeki iddiaları kısmen doğrulayan Şota, "Teklif değil ama birkaç telefon geldi, durumumu sordular. Ama henüz teklif yapılmadı. Bu daha dördüncü gün, olay taze" diye konuştu.

Ersun Yanal'ı çıldırtan tweet!

Kasımpaşa'dan ayrılışını "Üzüldüm tabii ki. Zor ve başarılı bir yaptık. Orada mutluydum" diye yorumlayan Gürcü teknik adam, futbolun bir yarış olduğunu ve her zaman her şeyin istediğimiz gibi olamayacağını vurguladı. 

İLK TERS KÖŞE!

Gazetecilere karşı kontralarıyla tanınan Şota'nın, Konyaspor maçında futbolcularına verdiği "Kaleyi açın, gol atsınlar" talimatının anlık bir karar mı olduğunu soran Emek Ege'ye yanıtı tam bir kontraydı: "Maçtan önce düşündüm böyle olacağını tahmin ettim, bu karara hazırdım."

"BİR YERE GİTMEK İSTEMEZSEM, ORASI DA TRABZON"

Trabzonspor tarihinin unutulmazları arasında yer alan Şota, bir gün bordo-mavili takımın başına geçip geçmeyeceği yönündeki soruya, "Eğer bir yere gitmek istemezsem orası da Trabzon. Antrenörlük zor bir iş. Birisi penaltı kaçırır, sen kötü oluyorsun. Orası sevdiğim bir yer; onlar da beni çok seviyorlar. Bu sevgi kaybolmasın. Sonuçta futbolda sonuçlara bağlı her şey" yanıtını verdi.

Trabzonspor'da isyan: Yazıklar olsun!