Sow'dan oruç açıklaması

Sow'dan oruç açıklaması
Sow'dan oruç açıklaması
Galatasaray'ın eski golcüsü ve Milletvekili Hakan Şükür'ün "Onu görünce duygulanıyorum" dediği Sow, oruç tutmanın performansını artırdığını söyledi.

Fenerbahçe 'nin Senegalli golcüsü Moussa  Sow, "Evet vücudunuz susuz kalıyor olabilir, ama futbolun bir de psikolojik boyutu var. Bence psikolojik çöküntü futbolcuyu fiziksel yorgunluktan daha çok etkiler. Eğer bir futbolcu moral olarak üst düzeydeyse, fiziksel olarak da kendini iyi hisseder. Dini vecibelerimi yerine getiremezsem, mutsuz olurum. Ama dinen görevimi yaparsam, huzurlu bir şekilde işimi de yapabilirim" dedi.

Fenerbahçe'ye 1 iyi, 3 kötü haber


HİÇBİR YORGUNLUK HİSSETMEDİM

Sabah 'ın haberine göre; Salzburg maçında bunu gösterdiğini düşündüğünü ifade eden Sow, "Salzburg'da da orucumu tuttum. Namazımı kılıp maça çıktım. Hiçbir yorgunluk ya da performans düşüklüğü hissetmedim. Hocam bana görev verdiğinde de en iyi oyunumu oynamaya çalıştım. Bir şutum direkten döndü, bir tanesi dışarı gitti. Yaptığım bir orta da golü getiren penaltıya neden oldu. Elimden gelenin en iyisini yaptım. Belki de oruç tutmasam, moralim bozuk olacak ve bu kadar iyi oynayamayacaktım" diye konuştu.

Rusya'da Emenike şov

Cardozo isyan etti