Soyunma odasında Fernandes-Melo kavgası

Soyunma odasında Fernandes-Melo kavgası
Soyunma odasında Fernandes-Melo kavgası
Beşiktaş'ın Portekizlisi, Galatasaraylı Melo'ya bağırdı ve üzerine yürüdü. Bilic ve Fatih Terim kavgayı önledi.

Ne taraftarın sahaya girmesi, ne de maçın tatil edilmesi Fernandes ve Melo başta olmak üzere iki takım futbolcuları arasındaki gerginliği frenlemedi.

Melo'dan fotoğraflı savunma


Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Beşiktaş taraftarı saha içine girerken Olimpiyat Stadı’nın koridorlarında iki takım futbolcuları sert tartışmalar yapıyordu. Fernandes’in, twitter ’da gösterdiği tepkiyi soyunma odasında Melo’nun yüzüne de söylediği ve üzerine yürüdüğü ortaya çıktı.

SEN NEDEN BÖYLESİN

Edinilen bilgilere göre, Beşiktaş takımı, G.Saray’dan sonra soyunma odasına indiğinde Fernandes, Melo’ya bağırmaya başladı. Melo önce bu sözlere yanıt vermedi. Ancak Fernandes, tepkiye devam etti ve “Neden bunu yapıyorsun. Zaten öndesiniz ve Beşiktaş taraftarı da gergindi. Amacın ne?” diye bağırdı.

POZİSYON GEREĞİ YAPTIM

Bu sözler üzerine Melo da Fernandes’e, “Bir şey yapmadım. Pozisyon gereği fauldü. Olaylar zaten başlamıştı. Çıkarken başımıza attıklarından korunmak için formamı çıkardım. Formayı öpmem tribünlere yönelik değildi” dedi. Melo’nun yanıtı Fernandes’i tatmin etmedi. Portekizli, bağırmaya devam etti ve tartışma kavgaya dönme noktasına geldi. Araya Drogba ve Almeida girmeye çalıştı.

Ve TFF'den açıklama geldi


GÖKHAN TÖRE, KOŞUP BİLİC’İ ÇAĞIRDI

Drogba, Melo’dan sakin olmasını isteyip, “Geçin içeri” diye bağırdı. Fakat Fernandes, Melo’ya bağırıp tepki göstermeye devam edince Beşiktaş’ın diğer yabancı oyuncuları da G.Saray’ın Brezilyalı yıldızına tepki gösterdi. Durumun kontrolden çıkacağını gören Gökhan Töre, hemen içeri girip teknik direktör Slaven Bilic’i çağırdı.

FATİH HOCA DA OLAYA EL KOYDU

Bilic, iki takım oyuncularına “Sakin olun” diye seslenirken, Fatih Terim de olayların yaşandığı yere geldi. Bilic, Terim’den tansiyonu düşürmesi konusunda yardım isteyerek, “Futbolcuları lütfen buradan uzaklaştıralım. Herkes soyunma odasına gitsin” dedi. Fatih Hoca, “Merak etmeyin ben ilgileniyorum” diyerek futbolcularına soyunma odasına gitmeleri konusunda talimat verdi.

İşte Fırat Aydınus'un raporu


‘MELO NEDEN HERKESİ TAHRİK EDİYOR’

Bu dakikadan sonra Drogba ve Selçuk futbolcuları alıp G.Saray soyunma odasına sokarken, Burak Yılmaz, Beşiktaşlı oyunculara gidip “Biz sakin olalım. Dışarısı zaten çok karışık” dedi. Bu sözlere tepki gösteren Fernandes, bir kez daha kızarak, “Melo neden o formayı çıkarıp herkesi tahrik ediyor” karşılığını verdi. Burak da “Tribünlerdeki sorun Melo’dan önce vardı” diye konuşup içeri gitti. Melo ve G.Saraylı oyuncular ile Olimpiyat koridorlarında tartışan Fernandes, öfkesini dindiremeyince gece de twitter’dan Melo’ya tepki gösterdi.

MOTTA'YI ZOR TUTTULAR

Melo'nun hamlesi sonrası yerde kalan Motta, saha içinde boğazına sarılan Selçuk İnan’a soyunma odasında tepki gösterdi. Selçuk’un yanına gitmeye çalışan Motta’yı Gökhan Töre engelledi.

Selçuk İnan'ı yakacak hareket