'Sözleşmeye baksanız kafayı yersiniz'

'Sözleşmeye baksanız kafayı yersiniz'
'Sözleşmeye baksanız kafayı yersiniz'
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, teknik direktör Cesare Prandelli'nin sözleşmesinde çok ağır tazminat maddeleri bulunduğunu belirterek, "Sözleşmeye baksanız kafayı yersiniz" dedi.

Abdurrahim Albayrak, telefonla bağlandığı 360 TV'deki Telegol programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Net bir şekilde Cesare Prandelli'den memnun olmadığını söyleyen sarı-kırmızılı yönetici, İtalyan teknik adamın sözleşmesi ile ilgili ipuçları verdi.

Hasan Şaş'tan Prandelli'ye: İhanet...


Galatasaray Başkan Yardımcısı'nın açıklamaları şöyle:

"PRANDELLI'NİN ARKASINDA DURMAM ZOR"

"Galatasaraylı taraftarlar yerden göğe kadar haklıdır. Şu şartlarda Prandelli'nin arkasında kalmam zor. İçim kan ağlıyor. Eski yönetim Prandelli'ye gerçekleştirilemeyecek sözler vermiş. Cesare Prandelli'ye vaad edilenler inanılmaz. Prandelli'ye 'Dört ülkede takım kuracağız, her sene bir ülkede takım çalıştıracaksın' denmiş.

"AYSAL PRANDELLI'YE (DÖRT ÜLKEDE TAKIM KURACAĞIZ) DEMİŞ"

Bunları söyleyen Ünal Aysal. 'Almanya’da takım kuracağım, bir sene orayı çalıştıracaksın; ertesi sene Belçika’da takım alacağım orayı çalıştıracaksın' demiş. Şu anda futboldan memnun değilim. Mukavelesine baksanız kafayı yersiniz. İki gün sonra Avrupa maçımız var, ne olur yapmayın! Sözleşmesinde çok ağır maddeler var. Mancini hayatımda tanıdığım en dürüst insanlardan biri. 1 kuruş para almadan gitmiş. Prandelli, 'Ben buraya çalışmaya geldim' diyor" açıklamasını yaptı.

"Cesare Prandelli ile yollar ayrılacak mı?" sorusuna da yanıt veren sarı-kırmızılı yönetici, "Ocak ayına kadar zaman verin" ifadelerini kullandı.

Bir Engin Baytar krizi daha!


"OYNAMAYANLARI SATIP 1-2 YILDIZ ALACAĞIZ"

Ocak ayından takımda çok ciddi gelişmelerin olacağını söyleyen Albayrak, "Takıma giremeyen oyuıncuları satacağız. Bu gidenlerin ardından tasarruf yapacağız ve 1-2 oyuncu alacağız. Ocak'ta birkaç yıldız alınacak. Yıldız futbolcu satmayacağız. Ocak ayında futbolcularda çok ciddi bir değişiklik olacak. Galatasaray, Fenerbahçe 'nin Beşiktaş 'ın Trabzonspor'un formasını giymeyi Allah herkese nasip etmez. Ocak ayında oynayanlar oynayacak, oynamayanlar gidecek" dedi.

"TRABZONSPOR MAÇINDA ÇOK CİDDİ BİR ACI ÇEKTİK"

Trabzonspor maçının ardından Florya'da teknik heyet ve futbolcularla bir görüşme yaptıklarını söyleyen Albayrak, "Bugün çok ciddi bir toplantı yaptık. Pazartesi günü de bu toplantı devam edecek. Futbolcularımızla birlikte bu toplantı devam edecek. Dün akşam çok ciddi bir acı çektik. Bundan sonra böyle olmayacak. Bunu net bir şekilde garanti ediyorum" diye konuştu.

"SNEIJDER'İN KADRODA OLMADIĞINI GÖRÜNCE..."

Wesley Sneijder'in Trabzonspor maçına 11'de başlamamasıyla ilgili olarak, "Sneijder'i Ali Dürüst oynatmadı gibi bir şey söz konusu değil. Kadroyu gördükten sonra moralim çok bozuldu. Ali Dürüst bana 'Ne oldu? dedi. 'Bu kadroyla bu maçı alamayız' dedim. Biz kadroya karışamayız. Taraftarlarımızın hepsinden özür diliyorum. Taraftarımız Sneijder oynayacak diye kombine alıyor, kaliteli futbol için kombine alıyor. Galatasaray'da Sneijder'i bilerek küstürmeye çalıştığımızı söyleyen yönetici varsa derhal istifa etsin. Sneijder ile sözleşme uzatacağız. Kendisi ile konuştuk. Ne demek küstürmek. Böyle bir şey söz konusu değil." dedi.

"KURAN-I KERİM ÜSTÜNE YEMİN EDERİM Kİ..."

Teknik direktör Hikmet Karaman'a teklif yapıp yapmadığı sorulan Albayrak, "Hikmet Karaman'a bugün bir teklif götürmedim. Böyle bir şey yok. Bu tamamen yalan. Kuran-ı Kerim üzerine yemin ederim öyle bir şey yok" diye cevap verdi.

Hakan Balta'dan kötü haber