'Sözlü' istifa kabul görmedi

Beşiktaş'ta, yöneticiler Yıldırım Demirören ile Kıvanç Oktay'ın istifa ettiklerini açıklamalarının ardından kulüp yönetim kurulu, başkan Serdar Bilgili yönetiminde olağanüstü toplanarak, durum değerlendirmesi yaptı.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta, yöneticiler Yıldırım Demirören ile Kıvanç Oktay'ın istifa ettiklerini açıklamalarının ardından kulüp yönetim kurulu, başkan Serdar Bilgili yönetiminde olağanüstü toplanarak, durum değerlendirmesi yaptı. Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen ve yöneticilerden Hüsnü Güreli, Haşmet Bedii Kürüm, İsmail Ünal, Levent Erdoğan, Behçet Ümitlen, Cem Bilge ve İbrahim Altınsay'ın katıldığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan İbrahim Altınsay, Demirören ile Oktay'ın şu ana dek yönetim kuruluna yazılı olarak istifalarını sunmadıklarını belirterek, "başkanımız ve bazı yöneticilerimize ulaşan sözlü beyanları ve bunun neticesinde medyaya yansıyan haberler var. Yönetim kurulu üyelerimizin tamamı tek vücut olarak sonuna kadar başkan Bilgili'nin yanında yer alacaklarını beyan ettiler" dedi.
Altınsay, yöneticilerden Levent Erdoğan'ın ise, Demirören ile Oktay'ın istifalarını yazılı olarak sunmaları durumunda istifa edeceğini açıkladığını dile getirdi. Altınsay, Siyah-Beyazlı takımın önemli bir dönemeçte olduğunu vurgulayarak, "Camiamız hiçbir kaygıya kapılmasın. Bütün birimlerimiz aynı kararlılıkla çalışmalarına devam edecektir" dedi. Demirören ile Oktay'ın istifalarını yazılı olarak sunması durumunda kendisinin de istifa edeceğini açıklayan Erdoğan, kulüp binasından ayrılırken, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.
'İstifam söz konusu değil'
Beşiktaş Menajeri Sinan Engin ise yaptığı açıklamada, Oktay ve Demirören'in Siyah-Beyazlı ekibe büyük emekleri olduğunu belirterek, "Her ikisi de benim çok iyi arkadaşım. Ama, idari konularla teknik konuları birbirinden ayırmak gerek. Hem Yıldırım Demirören, hem de Kıvanç Oktay Beşiktaş kulübüne hem zamanlarını hem de paralarını harcamışlardır. Kulübün bugüne gelmesinde büyük emekleri vardır. Zaten umuyorum ki bu olay tatlıya bağlanacaktır" diye konuştu. Kendisinin istifa etmesinin söz konusu olmadığını belirten Engin, "Ben görevimin başındayım. Bırakıp gitmem bana yakışmaz" dedi. (Spor Servisi)