Spor için yürüdüler

Herkes İçin Spor Federasyonu, Cumhuriyetin 80'nci yıldönümü etkinleri çerçevesinde Nevşehir ve Aksaray kentlerinde 'Sağıklı yaşam cumhuriyet yürüyüşü' düzenledi.

NEVŞEHİR - Herkes İçin Spor Federasyonu, Cumhuriyetin 80'nci yıldönümü etkinleri çerçevesinde Nevşehir ve Aksaray kentlerinde 'Sağıklı yaşam cumhuriyet yürüyüşü' düzenledi. Federasyon Başkanı Göksey Arsoy, tüm uygar dünya toplumlarının spora büyük önem verdiklerini belirterek, "TV ve bilgisayar, çocuklarımızı ve gençlerimizi hareketsizleştiriyor. Bu da beslenme konusundaki duyarsızlığımızla birlikte şişmanlık gibi dünyanın en temel sağlık sorunlarından birine yol açıyor. Bunun önüne ancak düzenli spor yaparak geçebiliriz" dedi.
Nevşehir'deki yürüyüşe yaklaşık 5 bin katılırken, Aksaray'daki etkinlikde bir rekor yaşandı. Aksaray'daki yürüyüşe 12 bini aşkın kişi katıldı. Göksel Arsoy burada yaptığı konuşmada, "Bu ülkenin geleceği sizsiniz spor ve hareketle kendinizi hazırlamalısınız. Spor insanı fiziksel ve ruhsal mükemmeliyete götürür" şeklinde konuştu. Yürüyüşün ardından çeşitli gösteriler düzenlendi. (Spor Servisi)