Spor kompleksi inşaatı stat tribünlerini çatlattı

Spor kompleksi inşaatı stat tribünlerini çatlattı
Spor kompleksi inşaatı stat tribünlerini çatlattı
Gaziosmanpaşa Küçükköy'de, Şehit Mustafa Yeşil Caddesi üzerinde yapılan spor kompleksinin temel kazısında meydana gelen çökme, Küçükköy Stadı'nın tribünlerinde ve caddede çatlaklara neden oldu. Cadde araç ve yaya trafiğine kapatılırken, Kulüp Asbaşkanı Metin Ebret "Stat yıkılacak" dedi.

İSTANBUL - Küçükköy Şehit Mustafa Yeşil Caddesi üzerinde yapılan Barbaros Hayrettin Paşa Kapalı Spor Kompleksi inşaatı, yolun karşısında bulunan Küçükköy Stadı'nı kullanılamaz hale getirdi. İddiaya göre, inşaatın temel kazısının yol açtığı toprak kayması nedeniyle, karşısında bulunan Küçükköy Stadı'nın tribünlerinde ve caddede çatlaklar meydana geldi. Yol, araç ve yaya trafiğine kapatılırken, stat da mühürlendi.

Hasar sonucu statta her hafta maç yapan Süper Amatör Lig takımı Küçükköy Spor Kulübü mağdur olurken, inşaatın oluşturduğu çatlaklar stadın yanında bulunan Gaziosmanpaşa Osmangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni de tehdit ediyor.

"BİR YETKİLİNİN HENÜZ BİZİMLE TEMASI YOK"

Kulüp Asbaşkanı Metin Ebret, olayın 2 gün önce gece saatlerinde olduğunu belirterek, stadın kafelerinde ve idare binasında büyük beton parçaları bulduklarını söyledi. Sahanın içinde yarıkların olduğunu ifade eden Ebret, "Bir can kaybının olmaması bizi sevindirse de, mazisi olan bir kulüp olarak, bin tane öğrenciyle, 500 tane lisanslı sporcuyla mağdur bir durumdayız. Buradan yaklaşık 40-50 aile de ekmek yiyordu. Kendine göre bir işletme tarzı da vardı, kulüp gelirleri olsun diye... Yapacaklarını söylüyorlar. Şu anda bekliyoruz, bir yetkilinin de henüz bizimle bir teması yok" dedi.

"KENDİ RIZAMIZLA MÜHÜRLETTİK"

Stadın şu anda kullanılamaz durumda olduğunu vurgulayan Asbaşkan Ebret, "Şu an kesinlikle girmiyoruz. Can güvenliği olmadığı için biz de sokmuyoruz. Kendi rızamızla mühürlettik. Burada her hafta kendi kulübümüzün 8 klasmanı, aynı zamanda ilçede bulunan 23 kulübün bütün klasmanları, bir de halı sahada yaptığımız faaliyetler var. Saha hiç boş olan bir saha değil. 100 binlik bir kütleye sahip burası, 3 mahallenin ortak noktası ve 1968'den beri var olan bir kulüp. Aslında başarıyla burada konuşmak istedik ama böyle bir infialle konuşuyoruz. Yıkılacak. Tribünlerin üstünü biz kaldırtacağız, göçerse veya rüzgardan uçarsa diye" şeklinde konuştu. Gülseli KENARLI (DHA)