Spor yazarları galibiyeti nasıl yorumladı?

En başta en çok eleştirdiğimiz Zico'yu kutlamalı. Gökten vahiy mi indi, yoksa çevresine mi kulak kabarttı, bilemeyiz.

Attila Gökçe (Milliyet)
En başta en çok eleştirdiğimiz Zico'yu kutlamalı. Gökten vahiy mi indi, yoksa çevresine mi kulak kabarttı, bilemeyiz. En azından kendi takımının gerçeklerini görerek olabildiğince akıllı bir düzenleme ile takımını sahaya çıkarttığı için... Ayrıca Fenerbahçe ligde görülmemiş biçimde organize, disiplinli ve gerçek bir takım kimliğindeydi. Her biri egolarını adeta sıfırlayarak takımın çalışan parçası oldular.

Erman Toroğlu (Hürriyet)
Dün gece Sarı-Lacivertlilerde mücadele etmeyen oyuncu yoktu. Volkan, zaman zaman tedirginlikler yaşadı. Çünkü kendisini maça tam vermiyor. Roberto Carlos, büyük isim. Özellikle bu tip maçlarda Fenerbahçe'ye katkısı çok fazla. Ama dün gece sahada bir isim vardı ki, o oynadı mı, Fenerbahçe değişik bir tat veriyor. Çünkü o hakikaten büyük bir oyuncu; Alex. Top ona geldiği zaman, hem arkadaşları çok rahat ediyor, hem herkes acaba ne yapacak diyor, özellikle de rakip bu sırada fıtık oluyor. Kaptanlığın ona verilmesi kadar da doğru bir şey yok. Adam hem efendiliğiyle, hem davranışlarıyla, hem de futboluyla bir numara.

Mehmet Demirkol (Milliyet)
37 yaşındayım. Bir İtalyan'ı hem de şampiyon bir İtalyan'ı bu kadar çok pozisyonla zorlayan bir Türk takımı hatırlamıyorum. Evet Inter'de bir dolu oyuncu cezalı ve sakattı. Ama Inter eksik olmaz ki. Eksikse de Crespo'su, Figo'su, Maxwell'i, İbrahimoviç'i var. Fenerbahçe'de eski Real'li var, Inter'de, Solari, Samuel, Figo... Inter sahaya 11 oyuncu çıkarabiliyorsa eksik olmaz ki. Yani Rize'den de mi eksik Inter?

Ahmet Çakar (Sabah)
Fenerbahçe, Inter'i kelimenin tam anlamıyla sürklase etti. Fenerbahçe forveti biraz şanslı olsa maç beş olur, Interli oyuncular da, herhalde birkaç gün sokağa çıkamazdı. Yakalanan en az net beş gol pozisyonu ve Inter gibi takıma verilmeyen tek bir pozisyon aslında maçı özetliyor.Alkışların en büyüğü tabii ki Deivid'e. Hem harika bir gol attı hem de çok stratejik oynadı.

Mehmet Y. Yılmaz (Fanatik)
Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından sonra görüldü ki, Fenerbahçe önemli maçları başka bir anlayışla oynuyor. Oyunu kontrol ediyor, hızlandırdığı zaman da önemli pozisyonlar buluyor. Kadıköy'de Fenerbahçe'nin aslında çok farklı kazanabileceği bir oyun seyrettik. Bu beklediğimiz bir şeydi. Dün bir kez daha görüldü ki, Lugano yüreğiyle oynuyor. Galibiyetteki en büyük paylardan biri de hiç kuşkusuz ona aitti. Wederson'un fantezi şut denemeleri dışında yararlı bir oyuncu olduğunu da söylemeliyim. Ama herhalde herkesin şapka çıkarması gereken oyuncu Deivid idi. Geçtiğimiz sezon boyunca çok eleştirildi ama bu sezon Fenerbahçe'nin en yararlı oyuncusu konumunda. Attığı gol de bizler gibi Deivid'i çok eleştiren futbol yorumcularına kapak oldu.

Bağış Erten (Radikal)
Bu grubun mutlak favorisi karşısında, kantarı Fenerbahçe'den yana yatırmaya cüret edemeyen pek çokları gibi biz de şaşırdık kaldık. 'Trum-trak makinalaşmak' isteyen bir Fenerbahçe vardı sahada. Ve oyunu soğutmak dahil, her şeyi mükemmelen yapıyorlardı. Ben dünkü oyundan sonra 'şapkamı' çıkardım vallahi. Size de tavsiye ederim.