Spor yazarları Norveç galibiyeti için ne dedi?

Taçtan gelen topun aşırılmasıyla savunmamız topluca oyundan düşmüş olması, 32 yaşındaki Hagen'in belki de futbol hayatının ilk ve son röveşata golünü atmış olması artık bizi bıktıran ayrıntılardı.

Ahmet Çakır (Zaman)
Taçtan gelen topun aşırılmasıyla savunmamız topluca oyundan düşmüş olması, 32 yaşındaki Hagen'in belki de futbol hayatının ilk ve son röveşata golünü atmış olması artık bizi bıktıran ayrıntılardı. Fakat hayret, bu golle dağılıp gitmedik. Tersine her geçen dakika biraz daha toparlandık.
Turgay Demir (Fotomaç)
Şu maçı Fatih Terim'in aldığı büyük riske rağmen kazandık, bunun altını çizmek gerek. Fenerbahçe'de harikalar yaratan Gökhan Gönül dururken, Beşiktaş'ta bulduğu şansları dahi kullanamayan İbrahim Kaş'la başlamak tek kelimeyle macera aramaktı.
Attila Gökçe (Milliyet)
Maçın son yarım saati tam anlamıyla sinir, ruh ve taktik savaşına döndü... Ve o savaşı bizim 'bayrak çocuklar' kazandı... Takımında sürekli oynamayanların, bir arada oynamayanların buluşup ulusal takım kimliği kazandığı bir maçtı bu... Tükenen ümitleri yeşertmenin misyonuyla oradaydılar... Beklenenin üzerinde bir dayanışma ve direnme kararlılığıyla mücadele ettiler...
Mircea Lucescu (Vatan)
Maçı seyrettikten sonra şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Eğer 2008'e Türkiye değil de Norveç gitseydi, futbol adına büyük haksızlık olurdu. Çünkü Türkiye finallere gitmek için sadece bir puana ihtiyacı olan ev sahibi Norveç'i tek kelimeyle ezdi geçti. Yunanistan'dan sonra Norveç'i de deplasmanda yenip 2008 vizesini alan Türkiye'yi şimdiden kutlarım... İlk tebrik etmek istediğim kişi Fatih Terim. Üzerinde gerçekten büyük baskı vardı.
Erman Toroğlu (Hürriyet)
Senin elinde kendi takımında son zamanlarda mükemmel oynayan Gökhan Gönül var. Onu da bırakın kendi takımında bile daha henüz oynamayan İbrahim Kaş'la başladın. Ama Allah herhalde yukarıdan dedi ki: "Ya Fatih kardeşim sen bir türlü akıllanmayacaksın. Bari son defa sana bir kıyak yapayım." İbrahim Kaş sakatlandı, Gökhan girdi. Ondan sonra takım normale döndü.
Ömer Üründül (Sabah)
Müthiş bir hırs, kazanma arzusu, başarılı futbol ve oyun disiplini ile yenik duruma düşmemize rağmen Oslo'da zoru başardık. Tüm takım çok iyi mücadele etti. Son haftaların adından çok söz ettiren genç yeteneği Gökhan, kendine olan güvenini bu maçta da oyuna girdikten sonra olumlu biçimde sergiledi ve takıma büyük katkı sağladı.