Spurs Ginobili'yle daha güzel

NBA Orta Batı Grubu'nda son sırada yer alan son şam-piyon San Antonio Spurs, üst üste üçüncü galibiyetini alıp çıkışını sürdürürken, Hidayet Türkoğlu yeni takımında yine sessiz kaldı.

NEW YORK - NBA Orta Batı Grubu'nda son sırada yer alan son şam-piyon San Antonio Spurs, üst üste üçüncü galibiyetini alıp çıkışını sürdürürken, Hidayet Türkoğlu yeni takımında yine sessiz kaldı. Chicago Bulls deplasmanında rakibini 96-82'lik skorla geçen Spurs'ta, Arjantinli yıldız oyuncu Emanuel Ginobili, 26 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, forvet Tim Duncan, 17 sayı ve 14 ribauntla 'double-double' yaparak galibiyette önemli rol oynadı.
Orta Batı Grubu'nda istediği sonuçları alamayan San Antonio Spurs'ta oynayan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, 9 dakika forma giydiği karşılaşmada, 1 sayı, 1 asist ve 2 ribauntla sahadan ayrıldı. Ligde yapılan karşılaşmalarda alınan toplu sonuçlar şöyle: Orlando Magic-Phoenix Suns: 105-98, New Orleans Hornets-Milwaukee Bucks: 91-85,
San Antonio Spurs-Chicago Bulls: 96-82, Boston Celtics-Utah Jazz: 102-80.
Anlaşma için zemin hazır
NBA yönetimi ile Oyuncular Birliği, aralarında yaptıkları toplu iş sözleşmesinin süresini 2004-2005 sezonu sonuna kadar uzattı. NBA Komisyonu Üyesi David Stern ve Oyuncular Birliği Başkanı Billy Hunter, yaptıkları görüşme sonrası düzenledikleri basın toplantısında, daha uzun süreli bir anlaşma için tekrar biraraya gelme kararı aldıklarını açıkladılar. 1998-99 sezonunda, NBA yönetimi ile Oyuncular Birliği arasında doğan anlaşmazlık nedeniyle, lig ancak 1999 yılı Ocak ayında başlamıştı. Mevcut anlaşma, 1999 yılı Ocak ayında yapılmış ve bu sezon bitiminde sona eriyordu. Toplu iş sözleşmesi, oyuncu kontratları, ücret dengesi, draft kuralları, televizyon yayın hakları, oyuncu hakları gibi kuralları kapsıyor. (Spor Servisi)