SSK, Arçelik'e 'set' çekti

Erkekler Voleybol Birinci Ligi play-off final turu 3. kademe maçında Arçelik, Ankara SSK'ya 3-2 yenilerek şampiyonluk şansını son maça taşıdı.

ESKİŞEHİR - Erkekler Voleybol Birinci Ligi play-off final turu 3. kademe maçında Arçelik, Ankara SSK'ya 3-2 yenilerek şampiyonluk şansını son maça taşıdı. Şampiyonu belirleyecek maçta Eskişehir Atatürk Spor Salonu'nu dolduran seyirciler ve zevkli, ve bir o kadar da kaliteli bir karşılaşma seyretti.
Galip geldiği takdirde 2002-2003 Türkiye Şampiyonluğu'nu ilân edecek olan Arçelik, karşılaşmada iki defa da öne geçti. Ancak, Dalaman'daki ikinci turnuva ile birlikte çok iyi bir çıkış yakalayan Ankara SSK, özellikle Erkan'ın çok iyi oyunuyla maçı kazanmayı bildi. Şampiyonada ilk üç sıra bugünkü maçların sonuçlarına kaldı.
Hem Arçelik, hem de SSK'nın hatasız oynama gayreti, çekişmeli bir maçın ortaya çıkmasına neden oldu. Arçelik, kaptan Gökhan'ın hayli zorlanmasına rağmen birinci ve üçüncü setleri alarak iki kez öne geçti. Ancak Ankara ekibi, özellikle son iki sette çok iyi savunma yapan Erkan'ın, hücumda da sert smaçları ile etkili oldu. Pasör Ouchakov ve Osman da Erkan'ın başarısına ortak olunca Ankara SSK karşılaşmayı 3-2 önde bitirdi. Bugün oynanan diğer karşılaşmada Erdemirspor, Ziraat Bankası'nı baştan sona üstün oynadığı bir maçın sonunda 3-0 yendi.
Nasıl şampiyon olurlar?
Bu sonuçtan sonra Türkiye Voleybol Birinci Ligi Şampiyonu, bugünkü Arçelik-Erdemirspor maçı sonucunda ortaya çıkacak. Arçelik, bugün oynanacak olan karşılaşmada bir set alsa dahi, averajla mutlu sona ulaşacak. Geçen yılın şampiyonu Erdemirspor ise ancak 3-0 galip gelirse şampiyonluğu elde etmiş olacak. (Spor Servisi)