'Stada hayırlı bir iş için gelmiştik...'

Maç öncesi, bir Fenerbahçe taraftarı, kız arkadaşına sürpriz evlenme teklifi yaptı. Emre isimli taraftar, kız arkadaşı Sibel'e stat hoparlörlerinden "Benimle evlenir misin Sibel?" diyerek evlenme teklifinde bulundu.

 • Maç öncesi, bir Fenerbahçe taraftarı, kız arkadaşına sürpriz evlenme teklifi yaptı. Emre isimli taraftar, kız arkadaşı Sibel'e stat hoparlörlerinden "Benimle evlenir misin Sibel?" diyerek evlenme teklifinde bulundu. Bu sırada maraton üst tribünde 'Sibel, Emre ile evlen' pankartı açılırken, skor tabelasında Sibel ve Emre'nin birlikte yer aldıkları fotoğraf gösterildi.
 • Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, CSKA Moskova karşısında Turkcell Süper Lig'de Galatasaray derbisinde sahaya sürdüğü ilk 11'i değiştirmedi.
  Maç öncesi Brezilyalı çalıştırıcının Uğur Boral'ın yerine Vederson'a 'ilk
  11'de yer vermesi bekleniyordu.
 • Sakatlıklar ve cezalı oyuncular nedeniyle İstanbul'a eksik kadroyla gelen Rus ekibinin maç kadrosunda 15 oyuncu yer aldı. Grupta bir iddiası kalmayan CSKA Moskova'nın kadrosunda kart cezalısı Dudu ve Rahimiç'in yanı sıra Vagner Love, Jo, Carvalho, Krasiç ve Vasili Berezutski gibi etkili isimler yer almadı. Takımın Türk oyuncusu Caner Erkin ise 'ilk 11'de kendisine yer bulurken Edu'nun kendi kalesine attığı golde de ortayı
  yapan isim oldu. Karşılaşmayı misafir takım seyirci tribününden izleyen az sayıdaki CSKA Moskova taraftarı, bulundukları tribüne pankartlar astı.
 • Sarı-Lacivertli ekipten, Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmasını bekleyen taraftarlar, tribünlere astıkları pankart ve yazılarla mesajlar verdi. Büyük maçlarda çeşitli kartonlarla oluşturulan yazılarla çeşitli mesajların verildiği maraton alt tribünde bu kez kartonlarla '1907' yazılırken, bu tribündeki diğer bloklarda, Fenerbahçe Kulübü'nün armasındaki zeytin dalı da resmedildi. Maraton üst tribünde "Siz yüreğinizi koyun, biz canımızı verelim" yazısı yer aldı.
 • Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri, CSKA Moskova takımının yöneticilerine ve UEFA yetkililerine yemek verdi. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşen yemeğe, Fenerbahçe Kulübü adına Genel Sekreter Vedat Olcay, asbaşkanlar Mahmut Uslu, Neşet Yalçın ve Tahir Perek ile Dış İlişkiler Sorumlusu Turgut Acar katılırken, yemekte UEFA Delegesi Mark Blackburn, müsabaka direktörü Giuseppe Rizzello, CSKA Moskova'dan Roban Babayev, ticari sorumlu Dimitri Zarupyan ve medya sorumlusu Sergie Alemov da hazır bulundu.
 • Dün gece Şükrü Saracoğlu Stadı'nın tribünleri doluydu ancak Galatasaray maçındaki ilgi yoktu. Tribünlerdeki dev bayrak ve renkli karton organizasyonları, maç öncesi statta renkli görüntüler oluşturdu. Maraton üst tribünde dev Türk bayrağı, Telsim kale arkası tribününde dev Fenerbahçe bayrağı açıldı.
 • Stat kapılarında arama yapan polisin, basın tribünü girişinde gazetecilerden bozuk paraları ve varsa çakmaklarını almak istemesi dikkati çekti.
 • Gruptaki diğer maçta PSV, evinde Inter'e boyun eğdi. Hollanda ekibinde Mendez kırmızı kartla oyun dışında kalırken İtalyanların golü Cruz'dan geldi. Gecenin diğer maçlarında şu sonuçlar alındı: E Grubu: Barcelona-Stuttgart: 3-1, Rangers-Lyon: 0-3, F Grubu: Roma-Manchester: 1-1, Sporting Lizbon-Dinamo Kiev: 3-0, H Grubu: Arsenal-Steaua Bükreş: 2-1, Slavia-Sevilla: 0-3.