Stadın yol inşaatı başlıyor

Galatasaray'ın yeni sezonda maçlarını oynayacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'nın yol ve otopark yapım çalışmalarına, pazartesi gününden itibaren başlanacak.

İSTANBUL - Galatasaray'ın yeni sezonda maçlarını oynayacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'nın yol ve otopark yapım çalışmalarına, pazartesi gününden itibaren başlanacak. Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Genel Direktörü Yalçın Aksoy, stadın otopark ve yollarının yapımı konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmaya vardıklarını belirterek, "Çalışmalar, Süper Lig maçlarının başlangıç tarihinden önce tamamlanacak" diye konuştu.
Atatürk Olimpiyat Stadı'nın iç yollarının ve çevre yollarının yapımı, İSKİ'ye ait yolların rehabilitasyonu, 4 bin 40 araç kapasiteli otopark yapımı ile elektronik bilet satış ve giriş sistemi kurulması gibi çalışmalar için 10 milyon 270 bin dolar bedel belirlediklerini anlatan Yalçın Aksoy, "Bu rakamı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'na olan 65 milyon dolarlık borcundan mahsup edeceğiz. Yeni sezonda statta her türlü imkan olacak ve taraftarlar rahatlıkla buraya gelebilecekler" diyerek sözlerini noktaladı. (Spor Servisi)