Starkovs: Kolay teslim olmayacağız

Letonya Milli Takımı'nın teknik direktörü Aleksandr Starkovs, Türkiye'nin güçlü bir ekip ve kaliteli oyunculara sahip olduğunu söyledi. Ay-Yıldızlı ekibi yakından tanıdığını belirten Starkovs, "İşimiz kolay değil.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

RIGA - Letonya Milli Takımı'nın teknik direktörü Aleksandr Starkovs, Türkiye'nin güçlü bir ekip ve kaliteli oyunculara sahip olduğunu söyledi. Ay-Yıldızlı ekibi yakından tanıdığını belirten Starkovs, "İşimiz kolay değil. Dünya üçüncüsü olmuş bir ekiple mücadele edeceğiz. Kaldı ki, çok kaliteli ve de etkili oyunculara sahip. Özellikle Hakan Şükür gol yollarında etkili bir silah. İspanya Ligi'nde top koşturan Nihat Kahveci müthiş süratli ve yetenekli bir oyuncu. Nihat'ın bu çabukluğu bizim için büyük dezavantaj. Hakan Şükür, Nihat Kahveci, Emre Belezoğlu, Yıldıray Baştürk etkili futbolcular. Ancak kolay teslim olmayacağız ve Portekiz'e gitmek için mücadele edeceğiz" dedi. Aleksandr Starkovs, Türkiye'nin grupta yaptığı maç kasetlerini izlediklerini de sözlerine ekledi.
Letonya kalecisi Aleksandrs Kolinko, Türkiye karşısında işlerinin zor olduğunu söyledi. Tecrübeli file bekçisi, "Hücum ağırlıklı oynayan bir ekip. Tecrübeli ve etkili golcüleri var. Bizim en büyük silahımız ise savunmamız. Çekişmeli bir maç olacak" diye konuştu. Letonya'nın golcü oyuncuları Maris Verpakovskis ve Mihails Miholaps ise, Türkiye'nin gücünü bildiklerini ama Portekiz'e gitmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Southampton'da oynayan golcü oyuncu Marian Pahars'ın sakat olduğu ve cumartesi günkü karşılaşmada forma giymesinin zor olduğu belirtildi.