Steve McClaren filminde 'The End'

İngilizler Euro 2008'e gidememenin faturasını menajer Steve McClaren'e kesti. Hırvatistan'a Wembley'de 3-2 mağlup olarak Avrupa Şampiyonası vizesini kaçıran 'Üç Aslanlar'da, federasyon tecrübeli teknik adamın 18 aylık macerasına noktayı koydu.

LONDRA - İngilizler Euro 2008'e gidememenin faturasını menajer Steve McClaren'e kesti. Hırvatistan'a Wembley'de 3-2 mağlup olarak Avrupa Şampiyonası vizesini kaçıran 'Üç Aslanlar'da, federasyon tecrübeli teknik adamın 18 aylık macerasına noktayı koydu. McClaren maçtan sonra hatalarından ders aldığını söylemişti. Ancak federasyon yetkilileri McClaren ve yardımcısı Terry Venables'i kovdu.
McClaren özellikle kaleci Scott Carson seçimiyle kendi ipini çekti. Carson, Hırvatların ilk golünde Tottenham kalecisi Paul Robinson'ı aratmazken! David Beckham'ın yedek kulübesinde oturtulması McClaren'in bir diğer kritik kararı oldu. Becks, Crouch'ın beraberlik golünde asistini yapsa da gemisini kurtaran kaptan olamadı.
Bahisçiler McClaren'in yerine gelecek isimleri şimdiden belirlemiş durumda. Chelsea'nin eski çalıştırıcısı Jose Mourinho, Aston Villa menajeri Martin O'Neil ve Newcastle'ın başındaki Sam Allardyce McCLaren'in koltuğu için adaylar arasında. (Spor Servisi)