Stiviano'ya 'siyahları getirme' diyen Sterling maça gidemeyecek!

Stiviano'ya 'siyahları getirme' diyen Sterling maça gidemeyecek!
Stiviano'ya 'siyahları getirme' diyen Sterling maça gidemeyecek!
NBA, Hidayet Türkoğlu'nun da forma giydiği Los Angeles Clippers'ın patronu Donald Sterling'ı ırkçı sözlerinden dolayı ömür boyu yasak ile cezalandırdı.

Radikal.com.tr - Eski kız arkadaşı V. Stiviano ile yaptığı telefon konuşmasında siyah arkadaşlarını maça getirmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi, ABD ’de Başkan Barcak Obama’dan efsanevi oyuncu Michael Jordan’a kadar milyonlarca insanın tepkisini çeken Los Angles Clippers’in sahibi Donald Sterling’e ömür boyu NBA maçlarına gidememe, takımının maçlarını veya antrenmanlarını izleyememe ve takım üzerinde satış hariç karar almama yasağı getirildi.

Hürriyet gazetesinden Razi Canikligil'in haberine göre, karar NBA başkanı Adam Silver tarafından yapılan açıklama ile duyurulurken, Silver; diğer kulüp sahiplerine Sterling’in takımı satması yönünde karar almaları yönünde baskı yapacağını da duyurdu. 1.7 milyar dolar maddi malvarlığı bulunan Sterling’e aynı zamanda 2.5 milyon dolar para cezası verildi.

Fatih Terim ve Alex'ten Dani Alves'e destek

Sterling’in bu ağır ceza karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği bilinmezken, her geçen günde sponsorların takımı terk etmesiyle Clippers’ın değerinin düşeceği, kulübü bir an önce satmaktan başka alternafinin bulunmadığı kaydediliyor. 80 yaşındaki Sterling’in NBA’e karşı direneceği, bu süreçte de kulübü eşinin yönetebileceği de konuşuluyor.
Sporun derdi ırkçılık

Sponsorlardan ırkçılık tepkisi

NBA'de ırkçılık tartışması