Stuttgart'ta Tayfun Korkut sesleri

Stuttgart'ta Tayfun Korkut sesleri
Stuttgart'ta Tayfun Korkut sesleri
Galatasaray'ın teknik direktör arayışlarında adı gündeme gelen Tayfun Korkut, tekrar Bundesliga yolcusu. Alman basını, Türk teknik adamı, VfB Stuttgart'ta boşalan koltuk için en güçlü aday olarak gösterdi.

Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilişinin ardından Galatasaray'ın da gündemine gelen Tayfun Korkut, şimdi de Almanya'nın gündeminde...

NTV Spor'da yer alan habere göre; Alexander Zorniger'in görevden alınmasının ardından teknik direktör arayışlarına giren VfB Stuttgart, Lucien Favre için nabız yokladı ancak olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine yönetim, bir dönem Stuttgart altyapısında görev yapan ve kulüple halen iyi ilişkileri olan Tayfun Korkut'a yöneldi.

"Genç bir takımla dinamik bir futbol" felsefesini edinen ve bu yoldan taviz vermek istemediklerini belirten Kulüp Başkanı Bernd Wahler, Zorniger'in ardından "can kurtarıcı" değil, kulübü ileriye taşıyacak bir isim aradıklarını ifade etti.

Hannover 96 ile ilk Bundesliga tecrübesini yaşayan ve oynattığı futbol ile beğeni kazanan Korkut, gelen kötü sonuçların ardından geçtiğimizin sezonun son haftalarında görevden alınmıştı. Sezon başında Eintracht Frankfurt ile görüşen genç teknik adam, daha sonra Borussia Mönchengladbach ve Hoffenheim'ın da gündemine gemişti.

Stuttgart'ta yeni teknik direktör bulunana kadar altyapı hocası Jürgen Kramny görev yapacak.