'Şu topa zenci gibi vur Serena!'

Sony Ericsson Tenis Turnuvası'nda tek bayanlarda Serena Williams'ın Çek Lucie Safarova'yı 6-3 ve 6-4'lük setlerle yendiği maçta bir seyircinin sözlü tacizleri Amerikalı tenisçiyi zor durumda bıraktı.

KEY BISCAYNE - Sony Ericsson Tenis Turnuvası'nda tek bayanlarda Serena Williams'ın Çek Lucie Safarova'yı 6-3 ve 6-4'lük setlerle yendiği maçta bir seyircinin sözlü tacizleri Amerikalı tenisçiyi zor durumda bıraktı. Serena ne zaman bir şut veya servis kaçırsa, "İşte böyle yapılır", "Ağa doğru vur" gibi sözler eden seyirci, daha sonra "Şu topa bir zenci nasıl vuruyorsa öyle vur" deyince görevliler tarafından kort dışına alındı. Söz konusu seyircinin kimliğinin belirlendiği ve turnuvadaki diğer maçlara alınmayacağı açıklandı.
Olayın kendisini etkilediğini belirten Serena, "Zencilerle ilgili sözü duyduğumda şoke oldum, inanamadım. Sanırım o sırada da çift faul yaptım"
ifadelerini kullandı. Amerikalı raket, dördüncü turda Maria Şarapova ile kozlarını paylaşacak. Öte yandan Justine Henin, Shaar Peer, Na Li, Nadia Petrova, Nicole Vaidisova, Anna Çakvetadze ve Tatiana Garbin çeyrek finale yükseldi. (Spor Servisi)