Suarez ısırdı, taraftar kopardı!

Suarez ısırdı, taraftar kopardı!
Suarez ısırdı, taraftar kopardı!
Uruguay'ın yıldız golcüsü Luis Suarez'in İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini'yi ısırmasının ardından Uruguay'ın maçlarından birinde bir başka 'ısırık' olayı daha yaşandığı ortaya çıktı.

Uruguay’ın İngiltere ’yi 2-1 mağlup ettiği Sao Paulo’daki karşılaşmayı stadyumda izleyen İngiliz taraftarlar arasında çıkan tartışma sonucu taraftarlardan biri, diğerinin kulak memesini ısırarak kopardı. Olayın ırkçılık sebebiyle yaşandığı öğrenildi.

Kolombiya 2-0 Uruguay


İki saldırganın, siyahi bir İngiliz taraftara “Sen İngiltere’yi destekleyemezsin” diyerek, ırkçı hakaretlerde bulunduğu ve daha sonra siyahi gence şiddet uyguladıkları belirlendi. Arbede de ırkçı saldırgan, gencin kulak memesini ısırarak kopardı. Olay anı çevredekiler tarafından da kameraya kaydedildi. Saldırıya uğrayan Robert Farquharson adlı genç , koparılmış kulak memesini kameraya gösterdi.

Sao Paulo’daki olayın ardından harekete geçen Brezilya polisi, şüphelileri İngiltere’nin gruptaki son maçını oynayacağı Belo Horizonte’de aradı ancak bulamadı. İngiliz yetkililer, kendilerinin durumdan haberdar edildiğini açıkladı. (Hürriyet)

Luis Suarez'e tarihi ceza!