Suarez'e antrenman izni

Suarez'e antrenman izni
Suarez'e antrenman izni
Dünya Kupası'nda İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini'yi ısırdığı için 9 milli maç ve 4 ay futboldan men cezası alan Luis Suarez, antrenmanlara çıkabilecek.

ANKARA - FIFA Disiplin Komitesi Başkanı Claudio Sulser, Liverpool'un Uruguaylı golcüsü Luis Suarez'in futbolla ilgili aktivitelerden 4 ay boyunca men cezasının boyutuna ilişkin açıklık getirdi.

Suarez'in sadece maçlarda forma giyemeyeceğini belirten Sulser, "Bir oyuncunun sezon öncesi antrenmana çıkma hakkını sınırlayamazsınız, çünkü bu orantısız kaçar" ifadesini kullandı.

Uruguay Futbol Federasyonu'nun Suarez'in cezasında indirim yapılmasına yönelik yaptığı itirazın komite üyeleri tarafından hala değerlendirildiğini belirten Sulser, "İbretlik bir ceza vermek gibi bir kaygımız yok, sadece adaletin sağlanmasını ve yaptırımımızın ciddiye alınmasını istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İspanya'nın önde gelen kulüplerinden Barcelona'nın kadrosuna katmak istediği öne sürülen Luis Suarez, Liverpool formasıyla sezon öncesi hazırlık kampına katılabilecek. (AA)