Şükrü Ergün'den Kiğılı'ya jet yanıt

Şükrü Ergün'den Kiğılı'ya jet yanıt
Şükrü Ergün'den Kiğılı'ya jet yanıt
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Bruma transferi nedeniyle Galatasaray'ı eleştiren Abdullah Kiğılı'ya sert bir dille tepki gösterdi.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, sarı-kırmızılı kulübün sakatlanan Bruma'yı kiralayarak yabancı kontenjanını açma planını "etik olmadığı" gerekçesiyle eleştiren Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı'ya sert bir dille tepki gösterdi.

Abdullah Kiğılı: "Galatasaray etik dışı işlere alışık"


Şükrü Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abdullah Kiğılı’nın açıklamalarına bir anlam veremediklerini, Bruma konusunun Galatasaray’ın bir iç planlama meselesi olduğunu kaydederek, "Yurt içinde ve yurt dışında şikeden ceza almış bir kulübün sözcüsünün etik değerlerden bahsetmesi komik oluyor" dedi.

Kiğılı’nın açıklamalarının gündem değiştirmeye yönelik olduğuna inandıklarını dile getiren Ergün, "Söylediklerini ciddiye almamak lazım. Üstelik durup dururken bana da sataşmış. Bu açıklamaları yapan, ’Fenerbahçe ceza alsa da Avrupa ’da yoluna devam edecek’ diyen arkadaş değil mi?" ifadelerini kullandı.

Abdullah Kiğılı, bugün yapılan Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nın ardından medya mensuplarıyla yaptığı sohbette, Galatasaray’ın sakat olmasına rağmen Bruma’yı yabancı kontenjanını boşaltmak için kiralama girişimleriyle ilgili olarak, "Nerede etik olmayan davranış varsa hepsi ordan çıkar. Sonra da mikrofonu seven basın sözcüsü çıkar, ’Galatasaray hep etik içinde’ der. Ne diyeyim kardeşim, söyleyecek laf yok. Nerede bu tür şeyler varsa hep Galatasaray’dan çıkar. Bu hafta Gaziantepspor maçı var..." şeklinde konuşmuştu. (AA)

TFF'den Bruma açıklaması