'Şükrü Saracoğlu ismi kaldırılsın'

'Şükrü Saracoğlu ismi kaldırılsın'
'Şükrü Saracoğlu ismi kaldırılsın'
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı ile ilgili oldukça ilginç bir kampanya başlatıldı.

İsrail'de yaşayan Türk asıllı yahudilerin haber sitesi olan Hastürk'te yer alan habere göre, 'change' isimli sitede başlatılan kampanyada, Fenerbahçe 'ye 17 yıl boyunca başkan olarak hizmet veren eski başbakan ve bakan Şükrü Saracoğlu'nun adını alan stadın isminin değiştirilmesi istendi.

Fenerbahçe'den Alves'e ret


Sitede, katılımcıların mail şeklinde kulübe göndermeleri için hazırlanan Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna hitaben yazılan dilekçede şu ifadeler kullanıldı:
"Şükrü Saraçoğlu hem bu ülke hem de Fenerbahçe kulübü için çeşitli hizmetlerde bulunmuş olmasına karşın, getirdiği zarar hepsinden daha büyüktür. Saraçoğlu, on binlerce ailede perişanlık ve yıkım yaratan varlık vergisini çıkarmaktaki asıl amacını 'Piyasamıza egemen olan yabancıları böylece ortadan kaldırarak, Türk piyasasını Türklerin eline vereceği' sözleriyle açıklamıştır. Lefter Küçükandonyadis'in ya da Aziz Yıldırım'ın, Fenerbahçe kulübüne ve bu millete hizmetleri, Saracoğlu'nunkinden binlerce kez daha hayırlı ve daha şereflidir. Bu yüzden Fenerbahçe Stadı'nın adı en kısa sürede değişmelidir".

Hastürk isimli sitede ise Şükrü Saracoğlu'nun başbakanlığı döneminde ırkçılık ve yabancı düşmanlığı yaptığı, Ermeniler'den varlıklarının % 232'si, Yahudiler'den varlıklarının % 179'u, Yunanlar'dan varlıklarının % 156'sı, Müslümanlar'dan varlıklarının % 5'i kadar vergi borcu talep edildiği iddia edildi. (Fanatik)

Şike davasında flaş başvuru!