Süleyman Seba hayatını kaybetti

Süleyman Seba hayatını kaybetti
Süleyman Seba hayatını kaybetti
Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba (88) hayatını kaybetti. 5 Nisan 1926 doğumlu olan Süleyman Seba, uzun süredir sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi görüyordu.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Solunum yollarındaki enfeksiyon sebebiyle Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi altına alınan, daha sonra tespit edilen kalın bağırsak kitlesi sebebiyle operasyon geçiren Seba, bir süredir tedavi görüyordu.

Sebanın uzun süre tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi ölümüyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada "4 Mart 2014 tarihinden bu yana kronik hastalığı nedeniyle hastanemizde takip ve tedavi edilmekte olan Sayın Süleyman Seba saat 20:37'de hayatını kaybetmiştir" ifadelerine yer verildi.

Süleyman Seba kimdir?

BEŞİKTAŞ CAMİASI HASTANEYE AKIN ETTİ
Süleyman Seba'nın vefat haberini alan Beşiktaşlılar, efsane başkanın hayatını kaybettiği Amerikan Hastanesi'ne akın etti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, eski başkan Serdar Bilgili, eski asbaşkanlardan Murat Aksu, Beşiktaşlı Futbolcular Derneği eski başkanı Haluk Özgerçek, Kabataşlılar Derneği Başkanı Anıl Cansızoğlu, eski kalecilerden Mete Bozkurt, eski yöneticilerden İsmail Ünal, Metin Keçeli, Nükhet Kalkavan, Beşiktaşlı sporcular, genel kurul üyeleri ve çok sayıda taraftar, Amerikan Hastanesi'ne geldi.

SİYASİLERDEN MESAJ YAĞDI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beşiktaş Kulübü'nün Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre; Seba’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Gül mesajında, "Süleyman Seba; beyefendi duruşu, yapıcı ve müspet yaklaşımı, etik değerlere verdiği önem, insana ve rakiplerine duyduğu saygı, onlarla kurduğu sıcak ilişkilerle tüm spor camiasında sembol olmuş, taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış, örnek bir kişilikti" ifadesini kullandı.

Seba'nın bütün hayatını Beşiktaş’a ve Türk sporuna adadığına dikkati çeken Gül, sadece kendi kulübüne hizmet etmediğine, Türk sporuna da çok değerli katkılarda bulunduğuna vurgu yaptı.  Cumhurbaşkanı Gül, eylemleri ve söylemleriyle sporun bir dostuk ve kardeşlik olduğunu ortaya koyan Süleyman Seba'nın, her zaman saygıyla hatırlanacağına işaret etti.  Seba'ya Allah’tan rahmet dileyen Gül, Beşiktaş Kulübü’ne ve tüm spor camiasına taziyelerini iletti.

12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Süleyman Seba'nın sadece Beşiktaşlıların değil tüm Türkiye’nin sevgisini ve saygısını kazanan, Türk futboluna çok değerli hizmetlerde bulunan önemli bir spor adamı olduğunu belirtti.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatı nedeniyle mesaj yayımladı.  Seba'nın vefatını büyük büyük bir üzüntüyle öğrendiğini kaydeden Erdoğan, mesajında "Efsane Başkan Süleyman Seba, sadece Beşiktaşlıların değil tüm Türkiye’nin sevgisini ve saygısını kazanmış, Türk futboluna çok değerli hizmetlerde bulunmuş önemli bir spor adamıdır" ifadesine yer verdi.  Erdoğan, mesajında Seba’ya Allah’tan rahmet, Beşiktaş ailesine, spor camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı diledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Süleyman Seba'nın vefatından büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.  CHP'den yapılan açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, Seba'nın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.  Kılıçdaroğlu, mesajında Türk sporunun ve futbol dünyasının efsane isimlerinden, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın kaybından büyük üzüntü duyduğunu kaydetti.  Seba'ya rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, ailesi ile futbol ve spor dünyasına başsağlığı dileğinde bulundu. 

Meclis Başkanı Cemil Çiçek de Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı arayarak başsağlığı diledi.

Beşiktaş'tan Süleyman Seba açıklaması