Süleyman Seba: Stadın ismi...

Süleyman Seba: Stadın ismi...
Süleyman Seba: Stadın ismi...
Efsane başkan Süleyman Seba vasiyet etmiş: Stadın ismi Hakkı Yeten olsun.
Haber: ALİ KAYALAR / Arşivi

RADİKAL - Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın dün akşam saatlerinde hayatını kaybetmesinin ardından siyah-beyazlı camiada, inşaat halindeki Vodafone Arena'ya efsane başkanın adinin verilmesi tartışmaları tekrar alevlendi. Ancak mütevazi kişiligiyle bilinen Seba'nin bu konudaki görüşü bambaşkaydı. Seba, stada kendisinin değil, büyük saygı duyduğu Hakki Yeten'in, yani 'Baba Hakkı'nın isminin verilmesini istiyordu.  

Seba'nın adı Beşiktaş Üniversitesi'ne verilecek

Süleyman Seba, geçtiğimiz yıl düzenlenen 110. yıl kutlamaları öncesi Beşiktaş Akaretler'deki 'Bordo' isimli kafede bir dost toplantısında stadın ismi konusundaki ısrarlı sorularımıza yanıt olarak şöyle demişti: 

"Bak gazeteci , bunu yazmayacaksın tabii. Şimdi diyorlar ki; benim adım stada verilsin. Taraftar diyor. Taraftarlar her şeyi der. Ama ortada Baba Hakkı varken bunların bir manası yoktur. Ben başkan olsaydım stada onun ismini verirdim."

Seba'dan ona verdiğimiz 'yazmama' sözümüzü tutmadığımız için özür dileriz. Ancak bu 'miras' niteliğindeki bilgiyi de paylaşmadan edemezdik.   

Süleyman Seba'ya böyle veda edilecek