Sultanlar 6. yenilgisini İtalya'dan aldı

Bayan voleybol milli takımı, Dünya Kupası'ndaki sekizinci maçında, 2002 Dünya Şampiyonu İtalya'ya 3-1 yenildi.

Bayan voleybol milli takımı, Dünya Kupası'ndaki sekizinci maçında, 2002 Dünya Şampiyonu İtalya'ya 3-1 yenildi.

SALON: Hokkaido Prefectural Sports Center
HAKEMLER Kun-Tae Kim (Güney Kore), Zorica Bjelic (Yugoslavya)
TÜRKİYE: Natalia, Neslihan, Özlem, Gülden, Esra, Aysun (Bahar, Seda, Pelin, Sinem)
İTALYA: Gioli, Rinieri, Centoni, Piccinini, Barazza, Cardullo (Leggeri, Mifkova, Sangiuliano, Lo Bianco)

SETLER (25-20, 18-25, 21-25, 20-25)
SÜRE 86 Dakika (22, 20, 22, 22)

Millilerimiz, Hokkaido'da oynanan maçın ilk setine hızlı başladı. Her iki teknik molaya da önde giren ay-yıldızlılar, bu tempoyu korudu ve seti 25-20 önde bitirdi.
Milli takım, ikinci sette tutuk bir oyun sergileyince, İtalya, hızlı hücumlarla ve etkili smaçlarla 1. ve 2. teknik molalara önde girdi. Ay-yıldızlılar farkı bir sayıya kadar düşürmelerine karşın, İtalya, oyunun kontrolünü elinden bırakmayarak seti 25-18 kazandı.
Bir sonraki sette, her iki takım da oyuna tempolu başladı. Rakibin etkili blokları sonucunda sayı alamayan kızlarımız, bu sette de teknik molalara yenik girdi. Son teknik moladan sonra aradaki sayı farkını dörde çıkaran İtalya, bu farkın kapanmasına izin vermedi ve seti 25-21 aldı.
Hem hücumda hem de savunmada hata yapmayan İtalya, kayarak attığı smaçlarla dördüncü sette de üstünlüğünü sürdürdü. İtalya, özellikle ikinci teknik moladan sonra 7 sayılık farka ulaştı. Millilerin farkı kapatma çabaları sonuç vermeyince, İtalya seti 25-20, maçı da 3-1 kazandı.

TEKNİK MOLADA ATA'YI ANDILAR

Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 65. yılında, anma törenlerinin maç saatiyle çakışması nedeniyle (A) Milliler, 3. setin ilk teknik molasında Atatürk'ün anısına saygı duruşunda bulundu.
Kupadaki 6. yenilgisini alan filenin sultanları, perşembe günü Osaka kentinde TSİ 11.00'de Mısır ile karşılaşacak.