Sultanlar 'ilk üç' için mücadele edecek

Basketbol erkeklerde Avrupa Şampiyonası bugün başlarken, bayanlar voleybolda da heyecan dozajı yüksek bir turnuva var. 16. Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri, bugün Ankara'da yapılacak müsabakalarla başlıyor.

ANKARA - Basketbol erkeklerde Avrupa Şampiyonası bugün başlarken, bayanlar voleybolda da heyecan dozajı yüksek bir turnuva var. 16. Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri, bugün Ankara'da yapılacak müsabakalarla başlıyor. Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, elemelerde ilk üç sırayı alacak takımların Grand Prix'lere katılacağını belirterek, "Hedefimiz kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda ilk sırada yer alarak Grand Prix'ye gitmek. Filenin Sultanları'nın asıl hedefi ise önce Avrupa Şampiyonası, oradan Dünya Şampiyonası ve oradan da Olimpiyatlara katılmak olacaktır. Bu hedefi gerçekleştireceğimize gönülden inanıyorum" dedi. Milli Takımlar Sorumlusu Cengiz Göllü ise şöyle konuştu: "Türk bayan voleybolu, dünyanın sayılı takımları arasında yer alıyor. Nisan ayından itibaren formumuzun zirvesindeyiz. Turnuvada da en iyisini yapmak istiyoruz."
Milli Takım Antrenörü Alessandro Chiappini ise bu federasyonla ve takımla çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Bugüne kadar çok emek harcadık ve bu turnuvaya hazırız. Bugünkü turnuvaya bütün maçları kazanma arzusuyla başlayacağız. Bu başarıyı sağlamak da bizim elimizde" dedi.

Sultanların programı
Bugün : Türkiye-Azerbaycan (18.00)
Yarın : Sırbistan-Türkiye (18.00)
Çarşamba : Türkiye-Rusya (18.00)
Cuma : İtalya-Türkiye (20.30)
Cumartesi : Türkiye-Almanya (18.00)
Pazar : Bulgaristan-Türkiye (18.00)
(Spor Servisi)