Sultanlar kaldığı yerden

Ev sahipliği yaptığı Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda ikinci olarak tarihi bir başarıya imza atan Filenin Sultanları, 1-15 Kasım tarihleri arasında Japonya'da yapılacak Dünya Voleybol Şampiyonası için kampa girecek.

ANKARA - Ev sahipliği yaptığı Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda ikinci olarak tarihi bir başarıya imza atan Filenin Sultanları, 1-15 Kasım tarihleri arasında Japonya'da yapılacak Dünya Voleybol Şampiyonası için kampa girecek. 13 Ekim tarihinde Ankara'da toplanacak bayan milliler, 29 Ekim'e kadar çalışmalarını burada sürdürecek. Antrenör Reşat Yazıcıoğulları, Japonya'da da başarılı olmayı hedefledikleri belirterek, "Yaklışık iki aydır takımla birlikte kamp yapıyoruz. Bu süre içinde çok iyi hazırlandık. Oyuncularım Avrupa ikincisi olmanın verdiği moralle çok formda. Japonya'da ilk üçe girmek için mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.
Bu arada, Dünya Kupası'nda B grubunda mücadele edecek milliler sırasıyla, Polonya, Brezilya, Küba, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Japonya, ABD, İtalya, Mısır, Arjantin ve Güney Kore ile oynayacak. Maçlar sonunda ilk üç takım arasına girmesi halinde ise Atina Olimpiyatları'na katılma hakkını elde edecek. (Spor Servisi)