Sultanlar kazanmaya alıştı bir kere

16. Dünya Bayanlar Grand Prix'sine katılmak için mücadele eden Türk Milli Takımı, Rusya'yı yenerek elemelerde 'üçte üç' yaptı. Setlerde rakibine 3-1'lik üstünlük kuran 'Filenin Sultanları', Grand Prix'ye katılmak için büyük avantaj elde etti.

Türkiye-Rusya: 3-1
SALON: Atatürk
HAKEMLER: Martin Hudik (Çek Cum.), Fabrice Collados (Fransa)
TÜRKİYE: Aysun ***, Bahar ***, Esra ***, Eda ***, Neslihan ***, Gözde *** (Gülden ***, Gökçen **, Neriman *, Çiğdem *, Pelin *, Deniz *)
RUSYA: Akulova **, Godina **, Alimova ***, Shaskova **, Sazhina **, Gamova *** (Kabeshova **, Merkulova *, Kosheleva *, Safronova *)
SETLER: 25-23, 25-23, 17-25, 25-21
SÜRE: 95 dakika (25, 26, 21, 23)

ANKARA - 16. Dünya Bayanlar Grand Prix'sine katılmak için mücadele eden Türk Milli Takımı, Rusya'yı yenerek elemelerde 'üçte üç' yaptı. Setlerde rakibine 3-1'lik üstünlük kuran 'Filenin Sultanları', Grand Prix'ye katılmak için büyük avantaj elde etti. Bugünü dinlenerek geçirecek olan Ay-Yıldızlı ekibin üç maçı kaldı. Yarın Almanya'ya karşısında kritik bir sınav verecek olan Türkiye, bu maçı alırsa İtalya ve Bulgaristan maçlarına formalite amaçlı çıkabilir.
Rus antrenörden övgü
Sultanların antrenörü Alessandro Chappini, Rusya karşısında alınan galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi. İtalyan teknik adam hedefe ulaşana kadar uzun bir maratonda zorlu mücadeleler vereceklerini belirterek, "Bu galibiyetleri devam ettirmek istiyoruz. Teknik olarak çok iyi bir takıma sahibim. Bugün iyi oynadık ve kazandık" dedi. Rusya Milli Takımı Antrenörü Giovanni Cappara ise, Türkiye'nin gücünü bilerek maça çıktıklarını ifade ederek, "Rakibimiz 2003 yılından bu yana üst düzey oyun oynuyor. Geçen yıl Sırbistan'ı yenemediği için finallere gidememişti. Türkiye'nin gücünü herkes biliyor" diye konuştu.
Turnuvada dün Almanya Bulgaristan'ı, Sırbistan da Azerbaycan'ı set vermeden geçti. Günün programı şöyle: 15.30 Almanya-İtalya, 18.00 Bulgaristan-Azerbaycan, 20.30 Rusya-Sırbistan. (Spor Servisi)