'Sultanlar'dan mutlu son

Dünya Kupası'ndaki son maçında Güney Kore'yi 3-0 yenen Türkiye, beş galibiyet ve altı yenilgi ile turnuvayı yedinci sırada tamamladı. Oyuna iyi başlayamayan Ay-Yıldızlılar, ilk teknik molaya 8-7 yenik girdi. Daha sonra toparlanan Sultanlar, seti 25-22 önde tamamladı.

Türkiye-Güney Kore: 3-0
SALON: Osaka Prefectural Gymnasium
HAKEMLER: Patricia Salvatore (ABD), Laert De Souza (Brezilya)
TÜRKİYE: Bahar, Esra, Özlem, Aysun, Natalia, Neslihan, (Gülden)
GÜNEY KORE: S.N.Kim, Park, Chang, Yang, Jung, Lim (Koo, Kang, Nam, H.S.Kim)
SETLER: 25-22, 25-18, 25-17
SÜRE: 60 Dakika (21, 20, 19)OSAKA - Dünya Kupası'ndaki son maçında Güney Kore'yi 3-0 yenen Türkiye, beş galibiyet ve altı yenilgi ile turnuvayı yedinci sırada tamamladı. Oyuna iyi başlayamayan Ay-Yıldızlılar, ilk teknik molaya 8-7 yenik girdi. Daha sonra toparlanan Sultanlar, seti 25-22 önde tamamladı. İkinci sette Neslihan'ın etkili smaçlarıyla sonuca giden Milliler, her iki teknik molaya da önde girdiği seti 25-18 almayı başardı.
Kırmızı-Beyazlılar, üçüncü sette de oyunun kontrolünü ellerinden bırakmayarak, rakibin hücumlarına geçit vermedi. İlk teknik molaya 8-3 gibi açık bir farkla giren Ay-Yıldızlılar, tempoyu düşürmedi ve seti 25-17 tamamladı ve kupaya galibiyetle nokta koydu. Libero Gülden, maçtan sonra "En değerli oyuncu" seçildi.
'Bizim için büyük başarı'
Karşılaşma sonrası konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Hüsnü Can, çok mutlu olduğunu ifade ederek, "İlk defa katıldığımız Dünya Kupası'nda yedinci olduk. Bu bizim için büyük bir başarıdır" dedi. Olimpiyatlara katılma şansının devam ettiğini kaydeden Can, Azerbaycan'da yapılacak olan elemelerde başarılı olmaya çalışacaklarını söyledi. Antrenör Reşat Yazıcıoğulları da, "Maça biraz gergin başladık. Güney Kore'nin oyunuyla ilgili tedirgindik. Ancak iyi taktik, servis ve blokla maçı aldık" dedi. Kaptan Özlem Özçelik de, "Çok zorlu bir turnuvaydı, ancak biz hiç vazgeçmedik ve yedinci olduk" dedi. (Spor Servisi)