Sultanlar'dan 'yahşi' bir başlangıç

16. Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde Türkiye, ilk maçında Azerbaycan'ı 3-1 yendi. Üçüncü set dışında rakibine oranla daha etkili olan 'Filenin Sultanları', elemelere iyi bir başlangıç yaptı.

Türkiye-Azerbaycan: 3-1
SALON: Atatürk
HAKEMLER: F.Lekkas (Yunanistan, W. Cambre (Belçika)
TÜRKİYE: Aysun ***, Bahar ***, Esra **, Eda **, Neslihan ***,
Gözde ** (Gülden ***, Çiğdem *, Pelin **, Neriman *)
AZERBAYCAN: Guliyeva **, Zamanova **, Parhomenko **, Mammadova ***, Inessa *, Rahimova ** (Korotenko **, Karimova *, Siminyagina *)
SETLER: 25-23, 25-20, 21-25, 25-16
SÜRE: 91 dakika (26, 24, 22, 19)

ANKARA - 16. Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde Türkiye, ilk maçında Azerbaycan'ı 3-1 yendi. Üçüncü set dışında rakibine oranla daha etkili olan 'Filenin Sultanları', elemelere iyi bir başlangıç yaptı. Yıldız oyuncular maça ağırlıklarını koyunca galibiyet kendiliğinden geldi. Türkiye dünkü maçta servislerde oldukça başarılıydı (özellikle Neslihan'ın smaç servisleri). Savunmada zaman zaman aksayan Sultanlar rakibinin hatalarından faydalanmasını iyi bildi. Yedi takım arasında ilk üç mücadelesi veren Ay-Yıldızlılar eksik kadrolarıyla Ankara'ya gelen İtalya ve Rusya gibi takımlarla kapışabileceğini gösterdi.
Bugünkü rakip Sırbistan
Elemelerde dün iki maç daha vardı. İtalya, setlerde 2-0 geriye düşmesine rağmen Sırbistan'ı yenmeyi başarırken Rusya da Bulgaristan'ı 3-0'la geçti. D Spor'un naklen yayımladığı elemelerde günün programı şöyle: 15.30 Azerbaycan-İtalya, 18.00 Almanya-Rusya, 20.30 Sırbistan-Türkiye. (Spor Servisi)